live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Алкоголь не зігріває. Супрун пояснила, чому відчуття тепла після випивки - оманливе

Багато людей досі вірять в поширений міф - треба випити алкоголь, аби зігрітися, і часто перед виходом на вулицю або під час прогулянки вживають щось “гаряче”. Насправді відчуття тепла від алкоголю оманливе. Незалежно від того, який саме алкогольний напій ви п‘єте.

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook розповіла, чому насправді відчуття тепла від алкоголю оманливе, і це не залежить від того, який саме алкогольний напій ви п‘єте.

"Алкоголь розширює кровоносні судини на поверхні тіла, а прилив крові викликає відчуття тепла. Внутрішні органи в цей час тепло втрачають. Втрата тепла з поверхні шкіри та кінцівок на холоді відбувається швидко, а загальна температура тіла знижується", - пише Супрун.

Вона також пояснила, що коли нам стає холодно, ми починаємо тремтіти. Саме тремтіння є одним зі способів, який допомагає тілу зберігати тепло. Втім, алкоголь порушує цей захисний механізм (https://goo.gl/6KT3Mt).

До того ж, в деяких дослідженнях згадується про ще один механізм, який впливає на нашу терморегуляцію — потовиділення. Коли ми вживаємо алкоголь, відчуття тепла змушує нас пітніти. Це може знизити температуру тіла ще більше (https://goo.gl/WRRikB).

Супрун також додала, що оманливе тепло від алкоголю порушує відчуття холоду. "Тому люди, які занадто багато випили, схильні не звертати увагу на холод та, до прикладу, знімати верхній одяг на вулиці, аби трохи охолонути. Цей феномен навіть має назву — “пивна куртка” (the beer jacket). Коли начебто стає спекотно і зігріватись одягом не потрібно. Натомість така поведінка в рази підвищує ризики переохолодження", - пояснює чиновниця.

"Алкоголь та низька температура на вулиці — небезпечна комбінація. Особливо обережними треба бути людям, які мають серцево-судинні захворювання. Незалежно від кількості, вживання алкоголю негативно впливає на організм та призводить до низки хвороб (https://goo.gl/vBu9xD). Варто пам’ятати під час святкувань — безпечної дози алкоголю не існує!", - додає Супрун.

Супрун також опублікувала кілька порад, щоб справді зігрітися:

  1.  Не виходьте з дому голодними, а якщо змерзли – з’їжте щось і пийте достатньо рідини
  2.  Не куріть. Куріння, зокрема нікотин, погано впливає на стінки судин. Це збільшує ризики порушити терморегуляцію
  3.  Не носіть тісне взуття та одягайте кілька шарів одягу
  4.  Обов’язкові атрибути в холод — рукавички, шапка, шарф, піднятий комір. Вони захистять відкриті ділянки шкіри від холоду
  5.  Будьте активні — рухайте руками, пальцями ніг, але уникайте перевтоми, бо коли ви втомлені, то втрачаєте тепло швидше
  6.  Кожні півгодини-годину заходьте у тепле приміщення

 

 

новини партнерів

20 січня, 2020 понеділок

20 січня, 2020 понеділок

19 січня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати