Для переслідувань в окупованому Криму росіяни використовують обшуки на підставі анонімних доносів

У загарбаному Криму російські силовики стали дедалі частіше застосовувати практику проведення обшуків на підставі анонімних заяв

Про це розповіла Аліє Дегерменджі, дружина заарештованого фігуранта "справи Веджіє Кашка" Бекіра Дегерменджі, передає 1K.com.ua.

"У Криму все частіше можна чути про обшуки через анонімні доноси. Зазвичай приїздять силовики з Сімферополя і залучають до проведення обшуку місцевих дільничних. Такі обшуки залишаються без уваги громадськості, оскільки люди не розповідають про це. Особисто я знаю про сім подібних обшуків з листопада по грудень", - повідомила Аліє Дегерменджі.

Подробиці про проведені обшуки вона не повідомила.

Раніше підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму залишив під арештом фігуранта "справи Веджіє Кашка" Бекіра Дегерменджі, відмовивши в апеляційній скарзі на продовження запобіжного заходу.

Довідка

23 листопада 2017 року Сімферополі російські силовики затримали групу кримських татар - Казіма Аметова, Асана Чапуха, Руслана Трубача та Бекіра Дегерменджі.

Їх підозрюють у нібито вимаганні коштів у громадянина Туреччини Юсуфа Айтана. При затриманні стало зле ветерану кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка. Пізніше жінка померла.

Активіст кримськотатарського національного руху Наріман Джелял стверджує, що згаданий громадянин Туреччини вкрав гроші родини Веджіє Кашка.

У фігурантів цієї справи серйозні проблеми зі здоров'ям. У Дегерменджі - хронічна астма, Чапух в СІЗО переніс мікроінсульт.

Після анексії Криму російська окупаційна адміністрація практикує масові обшуки у незалежних журналістів, правозахисників, громадських активістів, представників українського та кримськотатарського національного руху, членів Меджлісу кримськотатарського народу, а також у кримських мусульман, "неправильних православних" та протестантів.

новини партнерів

5 березня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати