У Молдові заборонили поліетиленові пакети
У Молдові з 1 січня 2019 року набув чинності закон про заборону на використання та реалізацію переносних поліетиленових (пластикових) пакетів, товщиною від 50 мікрон, що надаються споживачам у пунктах продажу товарів
Про це повідомляє місцеве видання ZDG.
За порушення нових правил будуть штрафувати як економічних агентів, так і громадян. Уточнюється, що документ набиратиме чинності поступово.
Так, через рік, з 1 січня 2020 року, будуть заборонені використання та реалізація тонких пластикових пакетів, товщиною менше 50 мікрон, за винятком тих, що використовуються як упаковка, з 2021 року набуде чинності заборона на використання/реалізацію дуже тонких пластикових пакетів, товщиною менше 15 мікрон, за винятком тих, що використовуються як упаковка.
Поліетиленові пакети, що не підлягають вторинній переробці, є джерелом сміття, під час їх спалювання виділяються отруйні гази, а розпад пластику займає від 100 до 400 років.
Як альтернативу одноразовому посуду або пластиковим пакетам пропонується використовувати продукцію з паперу, кукурудзяного борошна, органічних конопель, цукру, пшениці, цукрових буряків, цукрової тростини, крохмалю, яблучних відходів.
-
24 жовтня Європарламент підтримав запровадження в ЄС заборони на використання одноразових виробів із пластику до 2021 року. Згідно з документом, деякі одноразові пластикові вироби, яким легко знайти заміну, будуть заборонені вже до 2021 року. Країни-члени ЄС також будуть зобов'язані на 2025 рік переробляти 90 відсотків пластикових пляшок, а виробники напоїв повинні будуть брати фінансову участь у переробці.
-
У Грузії з 1 жовтня набула чинності заборона на виробництво, імпорт і реалізацію тонких поліетиленових пакетів.
-
Дослідивши зразки льоду з Північного Льодовитого океану вчені виявили в деяких брилах понад 12 тисяч мікрочастинок пластику на літр криги. Загалом у ній знайшли 17 видів штучних матеріалів.
-
Британський дайвер Річ Хорнер зняв на камеру занурення в Індійський океан біля острова Нуса Пеніда, неподалік від узбережжя індонезійського туристичного курорту Балі, проте замість очікуваних скупчень скатів і інших риб виявив величезне скупчення пластикових відходів.
- Актуальне
- Важливе