live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

НАБУ і САП хочуть на роки затягнути суд по "справі Мартиненка" - адвокат


фото: radiosvoboda
НАБУ і САП намагаються на роки затягнути розгляд в суді так званої "справи Мартиненка" та позбавити Миколу Мартиненка права на справедливе правосуддя

Про це заявив адвокат Петро Бойко, повідомляє прес-служба екс-депутата.

"Є чітка тенденція:  близькі до НАБУ прокурори САП різними способами гальмують цю справу в Шеченківському райсуді Києва.  Складається враження, що в одному алгоритмі з ними діють і судді. З такими темпами розгляд справи займе 2 роки", -  сказав адвокат.

Він навів приклади того, як  штучно затягується розгляд справи. "САП умисне дублює однакові матеріали з різних томів справи. Наприклад, прокурори САП зачитують матеріали від швейцарської прокуратури із відомої флешки. А потім дублюють те ж саме як ще один свій доказ, але з посиланням на  незаконно вилучене в адвоката Ігоря Керезя. Хоча це було грубим порушенням адвокатської таємниці з боку НАБУ. А матеріали адвокат офіційно отримав від швейцарської прокуратури, там навіть стоїть їх штамп", - наголосив Петро Бойко.  

"Або коли прокурори САП подають матеріали іноземною мовою без перекладу чи неправильно оформлені – це природно викликає апеляції з боку захисту. Чи коли прокурори приходять на судові засідання неготовими і з неналежними документами, а суд дозволяє їм відкласти виправлення на наступні засідання", - вказав захисник. 

Адвокат наголосив, що  Шевченівський суд практично  всі процесуальні рішення ухвалює на користь САП – навіть там, де порушення закону очевидні. "Суд не задовольнив жодного клопотання захисту щодо незаконності доказів. В той час як НАБУ руками  кишенькових "активістів" тисне на суддів та громадську думку", - зауважив Бойко.

"Микола Мартиненко та інші учасники цієї справи хочуть одного – об’єктивного розгляду справи без затягування.  Те, що відбувається зараз – порушення ст.6 Європейської Конвенції щодо прав і свобод громадян. А саме – права на доступ до справедливого правосуддя в розумний строк", - наголосив адвокат.

"Чому ж НАБУ і САП тягнуть час, попри тривалий піар на «справі Мартиненка»? Тому, що тут немає збитків і немає складу злочину, навпаки – держава отримала прибуток. Розпіарені матеріали зі "швейцарської флешки" теж нічого не доводять. В Швейцарії за 5 років ця справа так і не була передана до суду  - знову таки, через відсутність доказів. Але НАБУ і близькі "активісти" влаштували цілу істерику навколо цієї флешки. До речі, стратегія захисту будується на повному врахуванні всіх матеріалів.  Ми готові документально спростувати всі фейки", -  відзначив Петро Бойко.

новини партнерів

7 серпня, 2020 п'ятниця

6 серпня, 2020 четвер

7 серпня, 2020 п'ятниця

6 серпня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати