live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Набрав чинності закон з протидії домашньому насильству


фото: vlasno.info
Норми закону передбачають посилену відповідальність за за вчинення домашнього насильства, створення спеціальних центрів та покарання за примус до шлюбу

11 січня в Україні набув чинності закон "Про запобігання та протидію домашньому насильству".

Парламент ухвалив цей закон на початку грудня 2017 року.

Норма документа про обтяжуючі обставини вже набула чинності з 11 січня 2018 року, тобто рік тому.

Однак переважна більшість норм закону набула чинності з 11 січня 2019 року - через рік після публікації у виданні "Голос України".

Згідно з документом, покарання за вчинення домашнього насильства в судовому порядку вводиться у вигляді громадських робіт на строк від 150 до 240 годин або арешт на строк до 6 місяців.

Також передбачається і обмеження свободи на строк до п'яти років або позбавлення волі на строк до двох років.

При цьому будуть діяти заборони дзвінків, листування з потерпілою особою, наближення на певну відстань.

У разі виявлення фактів домашнього насильства відповідні органи (правоохоронні, управління соцзахисту населення, центри сім'ї і молоді, служби у справах дітей) повинні пропонувати потерпілим звертатися у спеціалізовані центри.

Втім закон істотно змінює статті Кримінального кодексу, які передбачають відповідальність за злочини проти статевої свободи та недоторканості. Зокрема, одне з нововведень закону - зменшення мінімального строку кримінальної відповідальності за зґвалтування неповнолітніх.

Нагадаємо, попередня редакція ст. 152 Кримінального кодексу встановлювала покарання у вигляді позбавлення волі від 10 до 15 років, а за новим законом санкція буде від 8 до 15 років.

Встановлюється кримінальна відповідальність за примус до шлюбу.

Тепер примус до вступу у шлюб; до продовження примусово укладеного шлюбу; до вступу у співмешкання без укладення шлюбу; до продовження такого співмешкання; примус до переїзду в іншу країну з однією з вищезазначених цілей караються арештом на строк до 6 місяців або обмеженням або позбавленням волі на строк до 3 років.

новини партнерів

‡агрузка...

20 жовтня, 2019 неділя

20 жовтня, 2019 неділя

19 жовтня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати