live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Росія заявила про початок ревізії союзного договору з Білоруссю


фото: currenttime.tv
Російська сторона приступила до ревізії договору про створення союзної держави від 1999 року в рамках роботи двосторонньої робочої групи з інтеграції

Про це повідомив посол Росії в Білорусі Михаїл Бабич журналістам у середу в Гомелі, інформує Інтерфакс.

"Російська частина групи до роботи приступила. Наразі триває інвентаризація всіх положень союзного договору за блоками: економічний, соціальний, за органами державного управління, з питань безпеки та військово-технічного співробітництва. Усі аспекти договору, які було закладено в 1999 році, розглядають відповідні органи влади", - сказав Бабич.

За словами посла, "особливість цієї роботи полягає в тому, що п’ять років тому ми уклали євразійський договір". "Частину положень союзного договору вже вилучено і переведено на євразійський рівень, тому тут важливо не дублювати повноваження, які передано євразійським органам, а зберегти в рамках союзного договору ті правовідносини, які мають бути у двосторонньому форматі", - сказав посол.

Бабич зазначив, що після завершення цієї роботи Москва передасть свої пропозиції до Мінська для вироблення зустрічних пропозицій. Після вироблення узгоджених пропозицій робоча група винесе їх на розгляд президентів двох країн.

Як повідомлялося, про створення робочої групи щодо інтеграції та вирішення спірних питань у відносинах Білорусі та Росії домовилися наприкінці грудня президенти двох країн під час напружених переговорів про надання Мінську компенсації витрат через реалізацію в Росії податкового маневру в нафтовій сфері. Під час переговорів російська сторона порушила питання актуалізації Союзного договору від 1999 року.

Водночас Бабич підтвердив також плани щодо розширення військово-технічного співробітництва Росії з Білоруссю.

"Військово-технічне й військове співробітництво у нас розвивається дуже активно. Завдання, які Росія та Білорусь поставили перед собою в частині гарантування військової безпеки, безумовно, виконуються", - сказав Бабич журналістам.

"Великий обсяг двосторонніх навчань відбувається в рамках регіонального угруповання військ, у 2019 році планується виконати масштабні спільні навчання на території Росії", - нагадав він.

новини партнерів

25 січня, 2020 субота

24 січня, 2020 п'ятниця

25 січня, 2020 субота

24 січня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати