live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Керчі окупанти зруйнували дамбу: токсичні відходи потрапляють у море

Місто Керч, ілюстративне фото
фото: 1ua.com.ua
У Керчі окупанти незаконно видобувають пісок з урочища Плавні на території Нижньо-Чурбашського хвостосховища і це призвело до руйнування дамби, яка перешкоджала потраплянню відходів у море

Про це повідомило Керч.ФМ.

За інформацією видання, видобуток піску з Плавнів Нижньо-Чурбашського хвостосховища, незважаючи на обурення екологів, громадськості та правоохоронних органів, щодня стає все більшим. 

"Тим страшніше пряме промивання піску, коли злив відбувається безпосередньо в канал, з'єднаний з морем. Таким чином, весь бруд від промивання та видобутку піску йде на міський пляж", - йдеться в повідомленні.

Як повідомляє "Укрінформ",  екологи попередили у ЗМІ про загрозу від розкриття хвостосховища для здоров'я людей. Видобуток і промивання піску викликає різні захворювання, у самому піску містяться хімічні речовини - миш'як, ванадій, фосфор і залізо - в концентрації, що значно перевищує безпечні для життя і здоров'я людей норми.

За інформацією ЗМІ, цей токсичний пісок використовується при будівництві Керченського мосту.

У МінТОТ України повідомили, що вибірка піску з токсичного хвостосховища поблизу Керчі є прямим порушенням окупаційною владою екологічного законодавства. Крім того, проведення таких робіт створює надзвичайну ситуацію і загрожує здоров'ю людей та екології Чорного моря.

У хвостах кількість миш'яку перевищує гранично допустиму концентрацію (ГДК) в 500 разів. Вміст сурми втричі ГДК, ванадію - в 3,5 рази, хрому - в 1420 разів, фосфору і заліза - 341 і 370 відповідно. А у піску дамби, що межує з відходами, вміст миш'яку в 377 разів вище ГДК. У глибині насипу концентрація небезпечних речовин зменшується, але їх у 40 разів більше за ГДК.

Фото: Керч.ФМ

новини партнерів

‡агрузка...

22 жовтня, 2019 вівторок

22 жовтня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати