live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У НБУ назвали найбільші ризики для банківської системи України


фото: bank.gov.ua
Основний ризик для фінансової системи і економіки - це непослідовна державна політика, вважають в Нацбанку

Про це повідомила заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова в інтерв’ю виданню “Новое Время”.

“Основний ризик для фінансової системи і економіки - це непослідовна державна політика. Важливо, щоб всі інститути, які проводять реформи та реалізують державну політику, були послідовними і не кидалися з одного боку в бік. Тоді бізнесу і банкам легше працювати”, - заявила Рожкова.

Заступниця голови НБУ також перелічила основні ризики для банківського ринку:

“Перший серйозний ризик в банківській системі - це дуже короткі ресурси. Депозити з залишковим терміном погашення до 1 місяця складають більше 60% від загального обсягу. Зрозуміло, що потрібно подовжуватися, для цього потрібно зміцнювати довіру до банків”.

Другим ризиком Рожкова назвала високий рівень доларизації кредитних і депозитних портфелів банків. В умовах гнучкого курсу це несе певні ризики для балансів, пояснила вона.

“Третій - високий рівень проблемних боргів, особливо, в державних банках, в яких цей показник становить 68% з урахуванням ПриватБанку. Четвертий ризик - висока концентрація держави як власника на банківському ринку - близько 55% в чистих активах. П'ятий - недостатнє розуміння власників і менеджменту невеликих банків подальшого їх розвитку”.

новини партнерів

12 грудня, 2019 четвер

12 грудня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати