live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Понад 2 тис. правок: Рада розглядає у другому читанні закон про функціонування української мови як державної

Ухвалення законопроекту №5670-д про функціонування української мови як державної дозволить, зокрема, поставити крапку на всіх спекуляціях навколо існування так званого "руського міра", "одного народу", "украинского наречия русского языка"

Про це заявив у Верховній Раді голова комітету з питань культури і духовності, народний депутат Микола Княжицький.

"Закон про забезпечення функціонування української мови як державної після його прийняття повинен поставити крапку на всіх спекуляціях навколо існування так званого "руського міра", "одного народу", "украинского наречия русского языка" і інших спекуляцій, які весь час роблять ті люди, які боряться з незалежністю нашої України. Прийняття цього закону нарешті покаже, що ми - сильна демократична європейська країна", - сказав Княжицький.

Голова комітету з питань культури і духовності зазначив, що до законопроекту подано вже понад 2 тис. правок, які будуть розглянуті незалежно від того, схвалені вони профільним комітетом чи відхилені.

"Як ви знаєте, до законопроекту подано понад 2 тис. правок і згідно з регламентом ми будемо зупинятись і обговорювати ті правки, на яких наполягатимуть їхні автори, незалежно від того, ця правка прийнята чи відхилена комітетом. Автори мають право наполягати на цих правках. Крім того, закон складається із преамбули і цілої низки статей. Відповідно до регламенту, перш, ніж переходити до розгляду правок кожної зі статей, я даватиму короткі вступи і спробую розтлумачити зміст цієї статті для того, щоб  потім під час розгляду правок нам було простіше рухатися швидко і оперативно за цим законом", - пояснив Княжицький.

Голова комітету з питань культури і духовності нагадав, що за Конституцією державною мовою є українська, а рідною її вважають 85% громадян України.

"Це ще раз доводить те, що українська мова не розділяє, а об'єднує українців. І ті, хто намагається зробити все, щоб зменшити цей відсоток, працює для того, щоб далі ділити Україну", - наголосив Княжицький.

новини партнерів

19 вересня, 2020 субота

18 вересня, 2020 п'ятниця

19 вересня, 2020 субота

18 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати