live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені заявили, що людське тіло може взаємодіяти з магнітним полем Землі

Вчені кажуть, що люди, вірогідно, мають здібність зв’язуватися з магнітним полем Землі

Про це повідомляє The Guardian, передає УНІАН.

Багато тварин - від голубів до черепах — використовують його для навігації. А худоба ловить електромагнітні сигнали планети, коли пасеться на полі. Навіть собаки використовують їх. Але поки дебати про те, як ці механізми функціонують, лишалося невідомим, чи люди також мають здібності під’єднуватися до магнітного поля планети.

Тепер вчені стверджують, що насправді ми дійсно це можемо.

"Ми як вид не втратили магнітну сенсорну систему, як наші предки мільйони років тому. Ми частина магнітної біосфери Землі", - сказав професор Каліфорнійського інституту технологій Джозеф Кіршвінк.

У своїй останній науковій роботі він разом з колегами зі США і Японії описують свій експеримент, під час якого вони збудували шестикутну камеру, чиї стінки були зроблені з алюмінію. Це було потрібно, щоб відгородити її від електромагнітного втручання. Ці стіни також містили котушки, через які проходив струм для створення магнітного поля такої ж сили, як і у Землі. Добровольців просили увійти в камеру і сидіти там на дерев’яному стільці у темряві, дивлячись строго на північ. При цьому, за роботою їхнього мозку стежили за допомогою МРТ.

Під час деяких експериментів створювалися магнітні поля з фіксованим напрямком, а в ході інших полярність змінювали. Також у деяких випадках машину вмикали, але жодне магнітне поле не генерували. У таких випадках добровольці у камері піддавалися лише земному магнітному полю. Учасники експериментів, яких було 34, не знали, що саме відбувається з ними.

Результати показали, що за певних сценаріїв у людському мозку відбувався спад альфа-хвиль. Ця зміна пов’язана з процесом обробки інформації. Так відбувалося, коли спочатку створене магнітне поле було скероване на північ, а потім його напрямок змінювали. Люди починали потроху повертати голову. На думку Кіршвінка, така реакція пояснюється тим, що мозок був "збитий з пантелику".

Іншими словами, він виявляв неочікувані зміни у середовищі. Важливо те, що людське тіло взагалі здатне виявляти такі зміни. Хоча різні учасники експериментів з різною інтенсивністю проявляли цю здатність.
 

Все по темі

новини партнерів

‡агрузка...

20 жовтня, 2019 неділя

20 жовтня, 2019 неділя

19 жовтня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати