live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Конституційний Суд відмовив Новинському у перегляді закону про підпорядкування релігійних громад

Конституційний Суд відмовився відкривати конституційне провадження за скаргою 47 народних депутатів на чолі з Вадимом Новинським і Олександром Долженковим

Про це повідомляє прес-служба КСУ.

19 березня Велика палата КС розглянула конституційне подання щодо закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо підпорядкування релігійних організацій і процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи", йдеться у повідомленні.

Зазначається, що прийнято постанову про відмову у відкритті конституційного провадження.

У конституційному поданні депутати посилалися на ст. 35 Конституції України, яка гарантує свободу віросповідання. Вони вважають, що закон містить низку положень, які свідчать про надмірне втручання і зарегульованість діяльності релігійних організацій. Зокрема, депутати вказали на "сильно обтяжливу" нову процедуру реєстрації/перереєстрації статутів релігійних громад, йдеться у повідомленні.

Прес-служба додає, що нардепи також побачили в законі порушення ст. 36 про свободу об'єднання громадян і ст. 37, яка виключає заборону діяльності об'єднань позасудовим способом.

Окрім того, в поданні стверджувалося, що Верховна Рада порушила регламент під час ухвалення закону, зокрема, було неперсональне голосування.

новини партнерів

20 січня, 2020 понеділок

19 січня, 2020 неділя

20 січня, 2020 понеділок

19 січня, 2020 неділя

18 січня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати