live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вбивство Гандзюк: журналісти заявили про причетність херсонських правоохоронців

Підозрюваний в організації вбивства Катерини Гандзюк Ігор Павловський активно зідзвонювався з херсонськими правоохоронцями у день замаху на активістку

Про це заявили журналісти "Слідство.Інфо".

Зокрема, за версією слідства, Павловський міг бути співорганізатором убивства Катерини Гандзюк. Саме через нього нібито передавали гроші виконавцям нападу.

Як повідомляють журналісти, правоохоронці дізналися про ймовірну участь Павловського в організації нападу під час допитів нападників у 2018 році у серпні, а заарештували його тільки через 2,5 місяці, коли справу передали до Києва.

Журналісти з власних джерел отримали дані про телефонні з’єднання Ігоря Павловського за півроку до його затримання. У "гарячі" для слідства дати серед його контактів було чимало працівників прокуратури, поліції та СБУ.

Так у день нападу, вранці 31 липня, Павловський телефонував голові Чаплинського міжрайвідділу СБУ Антону Запорожцю. Цей чоловік живе в будинку, де мешкала Гандзюк. Однак співробітник СБУ відмовився розповідати журналістам чому після того, як активістку облили кислотою йому дзвонив саме Ігор Павловський.

Офіційне слідство вважає позицію Гандзюк щодо підпалів і вирубування лісів основним мотивом її убивства. Водночас чимало правоохоронців, з якими контактував Павловський пов’язані з Олешками, де у травні 2018 року сталася масштабна лісова пожежа.  

Починаючи від дня нападу на активістку та протягом літа й осені 2018 року Павловський майже 30 разів контактував ще з одним співробітником спецслужби - очільником міжрайвідділу СБУ в Олешківському районі Борисом Плахутою.

1 серпня, тобто наступного дня після нападу на Гандзюк, Павловський мав 3 телефонні розмови з тодішнім начальником Новокаховської поліції Сергієм Сидоренком. Зазначимо, що саме цьому відділу підпорядковується Олешківська поліція.   

Читайте також: 10 фактів із життя Катерини Гандзюк.

Плахута і Сидоренко відмовилися коментувати цю інформацію журналістам. Майже одразу після смерті Гандзюк Сидоренка перевели працювати з Херсона у Миколаїв, де він очолив кримінальну поліцію області.

Павловський чи не найбільше зідзвонювався з керівником Новокаховської прокуратури Олександром Королем - понад 160 разів протягом півроку.

Король очолює місцеву прокуратуру, яка вела справу про підпал лісу. Він передавав провадження Генпрокуратурі, коли напад на Гандзюк пов’язали з вирубуванням насаджень. Згодом справу про підпал лісу ГПУ також долучила до матеріалів про вбивство активістки.

Олександр Король розповів журналістам, що спілкувався з Павловським.

"Він же помічник депутата був, звернення постійно писали. Так що приходилося спілкуватися. Я по справі Каті Гандзюк взагалі з ним не спілкувався", - сказав він.

У переліку контактів Павловського були також правоохоронці обласного рівня. Зокрема, майже 80 разів упродовж літа 2018 року Павловський контактував із заступником прокурора Херсонської обласної прокуратури Костянтином Шабуняєвим. Чиновник повідомив, що вони спілкувалися тільки по роботі.

"Тут були звернення народного депутата Паламарчука й він приходив до мене на прийом, можна перевірити в книзі звернень громадян. Приходив у приймальні та неприймальні дні зі зверненнями", - сказав Шабуняєв.

Проте, за інформацією журналістів, Павловський і Шабуняєв також спілкувалися в позаробочий час, зокрема, увечері або у вихідні дні.

Водночас народний депутат Микола Паламарчук повідомив, що Павловський не міг звертатися до правоохоронців, адже не має таких повноважень.

"Він не може сам написати запит і не може звернутися сам, це просто не його функція. Він не може сам писати звернення, не може сам піти, до кого він піде? Хто він такий? Як хто його прийматиме?", - сказав він.

У поліції та СБУ Херсонської області повідомили, що не отримували жодного запиту від Павловського протягом 2018 року. У ГПУ не надали такої інформації.

З просуванням справи контакти Павловського змінювалися. Спочатку він контактував здебільшого з представниками поліції, а наприкінці серпня, коли нападників уже затримали, - зідзвонювався з начальником місцевої колонії Олександром Гусарєвим. Втім журналістам Гусарєв сказав, що взагалі не знає Павловського й не спілкувався з ним.

А керівники правоохоронних органів Херсонщини відмовили журналістам в інтерв’ю щодо справи Гандзюк.

новини партнерів

13 грудня, 2019 п'ятниця

13 грудня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати