Суд визнав обмеження пільгового проїзду 30-ма поїздками незаконним
Право на пільговий проїзд для монетизації не може бути обмежено 30-ма поїздками
Про це йдеться у рішенні Окружного адміністративного суду міста Києва у справі за позовом до Кабінету Міністрів України, повідомляє прес-служба суду.
"Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення у справі за позовом до Кабінету Міністрів України про визнання незаконними та нечинними окремих пунктів Порядку надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутках, затвердженого постановою Уряду від 14 березня 2018 року № 197", - йдеться у повідомленні.
Відомо,що позивач оскаржував пункти, якими визначалось, що розмір щомісячної готівкової виплати затверджується Київською ОДА та КМДА і визначається шляхом множення середньої вартості проїзду у міському комунальному транспорті на 30 поїздок.
"Суд, розглянувши справу у порядку письмового провадження, визнав протиправними та нечинними частини першу та другу пункту 4 Порядку надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах, затвердженого відповідною постановою Кабінету Міністрів України", - повідомили у прес-служба суду.
Рішення набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено до Шостого апеляційного адміністративного суду в порядку та у строки, встановлені статтями 295 – 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Читайте також: Гроші замість безкоштовного проїзду. Як працюватиме монетизація транспортних пільг
-
Нагадаємо, у 2017 році були внесені зміни до Бюджетного кодексу, де місцевій владі надане право вирішувати, в якому саме вигляді будуть надаватися транспортні пільги - в готівковій чи безготівковій формі.
-
З 14 липня 2018 року на проїзд у київському метро, автобусі, трамваї, тролейбусі, фунікулері та міській електричці діють нові тарифи. Разова поїздка в громадському транспорті столиці коштує 8 гривень.
-
На думку віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка, якщо місцеві органи влади правильно підійдуть до цього питання, то монетизація пільг буде дуже вигідна пільговику. Адже, отримавши "живі" гроші на руки, пільговики зможуть користуватися тими видами транспорту, які зараз не забезпечують їм пільговий проїзд (наприклад, маршрутними таксі). Або взагалі витратити ці гроші на інші потреби, наприклад, якщо пільговик проживає в селі і транспортом практично не користується.
-
19 лютого Київська міська держадміністрація опублікувала проект розпорядження про затвердження розміру щомісячної компенсації пільговикам проїзду всіма видами громадського транспорту, яким обмежила кількість безкоштовних поїздок до 30 на місяць
- Актуальне
- Важливе