live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені пояснили, чому люди "чують" гіфки без звуку


фото: naked-science
Беззвучні рухомі зображення подекуд викликають у людей звукові асоціації, які вони "чують"

Про це пише Naked Science.

Дослідники вказують, що не всі люди здатні вловити цей зв'язок. За їхніми даними, такою здатністю, що отримала назву vEAR, володіють від 5 до 20 % людей. Один з авторів дослідження Елліот Фріман (Elliot Freeman) розповів:

"Ми вже знали, що деякі люди чують те, що бачать. Наприклад, миготливі фари автомобілів, неонові вивіски, рухи людей і багато іншого. Наша робота виявляє індивідуальні відмінності в тому, як взаємодіють зір і слух. Ми виявили, що люди з "зоровими вухами" можуть використовувати обидва почуття разом, в той час як у інших такий зв'язок блокується".

Щоб зрозуміти відмінності між тими, хто чує, і тими, хто не чує, автори запросили 36 добровольців, 16 з яких - професійні музиканти з Королівського коледжу музики. Їм окремо демонстрували візуальні і аудіальні послідовності абетки Морзе.

У той же час на роботу мозку впливала стимуляція змінним струмом (tACS). В одному випадку альфа-ритм впливав на потиличну частку, де розташовується зорова кора, в іншому - на скроневу, яка бере участь в обробці слухових сигналів. Потім учасників розподілили на дві категорії, в залежності від того, чи мали вони vEAR.

Дослідники помітили, що у тих, хто не мав "зорових вух", альфа-ритм при впливі на скроневу частку знижував слухову діяльність, але поліпшував зорову. Дія на зорову кору мало зворотний ефект. Виходячи з такого взаємного зворотного патерну, автори зробили висновок, що ці зони одне з одним конкурують. Це припущення побічно підтвердило і те, що у володарів vEAR такої конкуренції не спостерігалося. Ймовірно, у них зорова і аудіальна зони кооперувалися, але не змагалися.

Таким чином вчені приписали vEAR до одного з видів синестезії - феномену, при якому роздратування однієї сенсорної системи автоматично веде до відгуку в інший: наприклад, у людини на цифри або букви може виникати колірна асоціація. 

новини партнерів

‡агрузка...

19 жовтня, 2019 субота

19 жовтня, 2019 субота

18 жовтня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати