live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Російські психіатри намагалися спровокувати полонених українських моряків

Під час психіатричної експертизи в московському Інституті імені Сербського лікарі намагалися вивести полонених українських моряків на розмову "по щирості"

Про це адвокат Марія Куракіна розповіла після зустрічі в Лефортово зі своїм підзахисним військовополоненим українським моряком Андрієм Артеменком, повідомляє Укрінформ.

"Як ми і очікували, лікарі намагалися різними питаннями вивести на розмову «по щирості». Як сказав мені Андрій, мої слова щодо можливих запитань у справі були в точку, і наша підготовка до цього варіанту розвитку подій йому допомогла. На питання у справі відповідати відмовився. Повідомив лікарям відомості за станом свого здоров'я - про отримані ним поранення, лікарські рекомендації", - розповіла Куракіна.

Вона уточнила, що на психолого-психіатричну експертизу в Інститут ім. Сербського "четвірку" українських моряків (Сорока Василь, Артеменко Андрій, Ейдер Андрій, Мельничук Олег) вивозили 28 березня.

Вона повідомила, що її підзахисний отримує не всю адресовану йому кореспонденцію.

"28 березня, одразу після його заяви, отримав листи від рідних і друзів - поштові та електронні, які йому надсилали ще в «Матросскую тишину» і тепер у «Лефортово». Також отримав листа від Ірини Геращенко, листи з різних куточків України (Ужгород), з Посольства Литви і навіть від ліги українських велосипедистів. Співробітники ізолятора видали роздруківку вхідної кореспонденції, і ми з'ясували, що далеко не всі листи Андрій отримав. Будемо розбиратися з цим далі", - сказала адвокат.

Вона додала, що скоро Андрій побачить свою наречену і хлопців із його "четвірки" на засіданні Лефортовського райсуду, яке відбудеться наступного тижня.

  • Нагадаємо, 25 листопада 2018 року в районі Керченської протоки Росія захопила українські військові кораблі, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь. Про намір вони, відповідно до міжнародних норм, поінформували іншу сторону. Однак замість забезпечити фарватер, російські диспетчери викликали кораблі ФСБ. Російські кораблі "Соболь", "Дон", "Мангуст" та "Суздалець" здійснили напад на кораблі ВМС України.
  • 27-28 листопада окупаційні "суди" в Криму заарештували 24 захоплених у полон українських моряків. Усім захопленим Росією українським морякам висунули звинувачення в "незаконному перетині кордону".
  • Усі захоплені Росією українські моряки назвалися військовополоненими.
  • 15 січня 2019 року суд РФ продовжив арешт усім полоненим українським морякам. 16 із них заарештували до 24 квітня, ще чотирьох - до 26 квітня, оскільки через поранення їх уперше заарештували на два дні пізніше.
  • Адвокати моряків оскаржили продовження арешту.
  • В ООН визнали військовополоненими захоплених Росією українських моряків

новини партнерів

20 лютого, 2020 четвер

20 лютого, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати