live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Скасування е-декларування немає в порядку денному суду, - голова КСУ

Питання про скасування електронного декларування не стоїть у порядку денному засідань Конституційного суду

Про це заявив голова Конституційного суду Станіслав Шевчук, повідомляє Радіо Свобода.

В КСУ впровадженні знаходиться декілька справ щодо суб'єктів декларування держслужбовців і антикорупційних активістів, йдеться у повідомленні. 

За словами Шевчука, з приводу електронного декларування в КСУ створено комісію, що вивчала оприлюднені у ЗМІ скани начебто підготовлених рішень, у яких фігурують висновки суду щодо е-декларування.

"Комісія засідала, комісія дійшла висновку, що не можна вважати те, що попало до преси - копією або сканом тіх проектів, які розглядаються судом", - зазначив голова. 

На думку голови, в КСУ є група людей, які займаються "викидом інформації", щоб підбурювати суспільство.

Шевчук відкидає звинувачення президента України Петра Порошенка на те, що окремі члени КСУ "дуже швидко переорієнтувалися на нову владу і зараз планують визнати неконституційним електронне декларування".

"Що значить "переорієнтувалися"? Це значить, що раніше суд орієнтувався на Порошенка, а зараз на Зеленського? Суд – незалежний. Він не може орієнтуватися на конкретну політичну особу. Ми – не політики", - наголосив Шевчук. 

Голова суду зазначив, що цього питання немає у порядку денному КСУ.

"Вважалося, що вчора ми мали розглядати про відміну електронних декларацій. Але зайдіть на сайт, навіть в порядку денному і близько немає цього питання", - зазначив він. 

Водночас, Шевчук повідомив, що він, як суддя-доповідач і по е-декларуванню, і по громадським активістнам, готує відповідні проекти рішень по справах. 

Конституційний суд розглядає подання про електронні декларації, як і інші питання, додав він.

"Ми поступово ставимо ці справи у порядок денний, і розглядаємо. По кожному є проекти рішень, бо їх треба представити колегії - рішення вважається прийнятим, якщо проголосує 10 суддів", - наголосив він. 

Голова КСУ зазначив, що наразі до суду привернута велика увага, тому що його рішення впливають на баланс влади в Україні. Але по кожному з цих проваджень проводяться засідання.

"Конституційний суд впливає на баланс влади. У нас приблизно 30 справ і кожна з них має політичний підтекст", - наголосив він.

  • Нагадаємо, 23 березня 2017 року Верховна Рада схвалила законопроект №6172, яким звільнила військовослужбовців рядових, сержантів і молодших офіцерів від обов'язку подавати е-декларації, але зобов'язала подавати е-декларації антикорупціонерів - керівників або членів вищого органу управління громадських об'єднань, які займаються діяльністю з протидії корупції, членів громадських рад при державних органах, кандидатів на виборні посади.
  • Президент України Петро Порошенко 10 липня 2017 року вніс до парламенту пакет законопроектів щодо обмеження е-декларування для антикорупційних громадських організацій. G7 підтримала Венеційську комісію щодо скасування в Україні е-декларацій для антикорупційних активістів.
  • 22 березня 2018 року Рада провалила розгляд законів про відтермінування е-декларування для громадських активістів. Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що до цього питання повернуться 3 квітня, проте під час наступного розгляду Рада знову провалила скасування е-декларацій для антикорупційних активістів.
  • Єврокомісія звинуватила українську владу в невиконанні зобов'язань через провалення скасування е-декларацій для активістів із боротьби з корупцією.
  • Петро Поршенко заявив, що члени Конституційного суду хочуть визнати електронне декларування неконституційним, а саме е-декларування було умовою безвізу. 
  • Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус заявив, якщо КСУ скасує електронні декларації, це лише нашкодить українському безвізу

новини партнерів

‡агрузка...

15 жовтня, 2019 вівторок

15 жовтня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати