Вчені розповіли, як зміни клімату позначаться на розмноженні людей
Міжнародна команда дослідників з Канади, США та Італії склала модель, яка показала, як зміни клімату відіб'ються на демографії розвинених і країн, що розвиваються
Стаття опублікована в журналі Environmental Research Letters.
Вчені з Коледжу Вільямса, Європейського інституту економіки навколишнього середовища та інших університетів простежили за тим, як економічні умови, вибудувані під впливом зміни клімату, впливають на поведінку батьків з різних країн і яким чином це позначиться на майбутньому.
Вони побудували кількісну модель, яка об'єднує стандартну економіко-демографічну теорію з сучасними оцінками економічних наслідків зміни клімату. Зокрема, вони дивилися, як підвищення температури впливає на сільськогосподарський сектор.
Для моделі автори вибрали Колумбію і Швейцарію - як приклади бідних і багатих країн. У ній вони розглядали шлях людини починаючи з дитинства: як би батьки вирішували долю дитини і сім'ї, виходячи із запропонованих умов. На їхню думку, стратегії розвитку кардинально відрізнялися в двох країнах.
Оскільки в сільському господарстві потреба у кваліфікованих робітниках менше, то з урахуванням наслідків змін клімату батьки в таких умовах будуть робити ставку на кількість дітей, не піклуючись про їхню освіту.
У розвинених країнах це призведе до зворотного ефекту: батьки більше дбатимуть про конкурентоспроможність дитини, почнуть вкладати гроші в її освіту, а вже після думати про більшу кількість дітей.
"Підвищення температури по-різному впливає на аграрний і неаграрний сектори. Поблизу екватора зміна клімату завдасть більшої шкоди землеробству. Це веде до нестачі сільськогосподарських товарів, зростання цін і перерозподілу праці. Через те, що в сільському господарстві кваліфікована праця використовується менше, наша модель показала, що вигода від придбання навичок маленька, що спонукає батьків народжувати більше дітей", - каже один з авторів Грегорі Кейсі (Gregory Casey).
За його словами, модель оглядає тільки один економічний канал, тому не може дати вичерпний звіт про демографічні наслідки, але вивчення інших каналів допоможе доповнити картину.
- Вчені з Університету Монаша підрахували, що до 2080 року рівень смертності від спеки в тропічних і субтропічних регіонах виросте в п'ять разів.
- Дослідження, проведене на підставі 25 років супутникової зйомки, встановило, що рівень світового океану піднімається не на стабільні 3 мм на рік, як це передбачалося раніше.
- Танення найбільших льодовиків через кліматичні зміни може катастрофічно подіяти на берегову лінію і прибережні міста. Фахівці Прінстонського і Колумбійського університетів (США) запропонували геоінженерні рішення цієї проблеми - просто побудувати стіну довкола танучих глиб. Але чи схвалять такий проект, лишається незрозумілим
- Актуальне
- Важливе