live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

На Львівщині знайшли могилу головного військового прокурора УНР та встановили пам’ятний хрест


фото: Радіо Свобода
15 травня на Львівщині у селі Білка Перемишлянського району вперше вшанували пам’ять головного військового прокурора Української Народної республіки, генерал-хорунжого Олександра Чеховича

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Місце поховання Чеховича знайшли нещодавно на старому цвинтарі у селі Білка. На таблиці було вказано ім’я і рік смерті - 1928.

"Я писав історію села Білка, була інформація, що нібито Чехович тут жив. Ми прийшли на цвинтар і зробили ретельний огляд закинутого цвинтаря, знайшли пам’ятну таблицю", - розповів краєзнавець Василь Лаба.

Місце поховання Олександра Чеховича відновили військові прокурори Західного регіону України і військовослужбовці Збройних сил України. Вони встановили на могилі пам’ятний хрест. 

За словами головного військового прокурора України Анатолія Матіоса, у Чеховича не було родичів.

"Ми вшановуємо пам’ять українського військового юриста, який юридичною нормою і законом з’ясовував важкі політичні перипетії, які впливали на армію УНР у період встановлення українсько держави, розслідував численні справи у ці страшні часи. Як і тоді, так і тепер, ми перебуваємо у стані війни", – сказав Матіос.

Нагадаємо, що Олександр Чехович народився 22 листопада 1870 року у місті Кам’янець-Подільському. Він закінчив Київський кадетський корпус, Військову юридичну академію, служив у артилерійській бригаді російської армії. У 1917 році перейшов на службу українській державі.

З жовтня 1918 року працював головним військовим прокурором УНР.

Чехович змушений був покинути  Україну у 20-х роках ХХ століття і переїхав на Галичину, яка тоді була під польською владою. Він оселився в селі Білка, де помер у 1928 році. Могила була закинута, але завдяки мешканцям вона збереглась.

Фото: "Радіо Свобода"

новини партнерів

‡агрузка...

14 жовтня, 2019 понеділок

14 жовтня, 2019 понеділок

13 жовтня, 2019 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати