live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Любов до собак визначається нашою генетикою, - дослідження

Команда вчених з Уппсальского університету дослідила генетичну схильність володіння собаками, використовуючи інформацію від 35 035 пар близнюків

Про це пише Naked Science.

Дослідники знайшли мутацію, яка пов'язана з любов'ю до собак. Люди з такою мутацією частіше за інших заводять цих тварин в якості вихованців.

Група вчених провела аналіз 35 тисяч пар близнюків. Серед них були і однояйцеві, і разнояйцеві близнюки. Кардинальна відмінність між цими двома групами полягає в тому, що перші повністю генетично ідентичні між собою, а другі мають різний набір генів. Завдяки цьому на близнюках дуже зручно досліджувати відповідність мутації і ознаки, які вона обумовлює.

Дослідники порівняли дві групи близнюків і виявили, що у однояйцевих коефіцієнт збігу мутацій і ознак набагато більший, ніж у різнояйцевих, що підтверджує гіпотезу про те, що генетика грає важливу роль в прихильності до собакам нарівні з впливом навколишнього середовища.

Ці дослідження поки тільки підтвердили зв'язок між змінами в генетичній структурі і схильності до володіння собаками, однак точні мутації в генах залишаються нез'ясованими.

Наступний крок, за словами вчених, - зрозуміти, яка ділянка якого гена відповідає за цю ознаку. Поки що дослідники можуть лише сказати, що навколишнє середовище і генетика відіграють приблизно рівну роль в бажанні завести домашніх улюбленців.

Все по темі

новини партнерів

12 липня, 2020 неділя

11 липня, 2020 субота

12 липня, 2020 неділя

11 липня, 2020 субота

10 липня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати