live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Новий український правопис: скільки триватиме перехідний період


фото: marker.ua
Стало відомо, скільки триватиме перехідний період у впровадженні нового українського правопису

Перехідний період – це відрізок часу впродовж якого використання старих норм правопису не вважатиметься помилкою. Для нової редакції українського правопису він становитиме п'ять років, повідомила прес-служба уряду.

Зміна українського правопису викликала бурхливу реакцію суспільства. Адже, суспільство поділилося на два табори: частина людей вважає зміни у правописі недоцільними та безглуздими. Друга частина вважає, що повернення до правопису 1928 року зробить мову більш автентичною та допоможе уникнути русизмів та спрощень.

"Правописи потребують оновлення, щоб врахувати ті зміни, які відбуваються в житті", - зазначив заступник міністра освіти і науки України Максим Стріха.

Він і додав, що у попередній редакції правопису, затвердженій 30 років тому, не було відповіді, як, наприклад, правильно писати айфон та стартап. В цілому, зазначив Стріха, зміни можна поділити на дві великі групи: обов’язкові та варіативні. 

Наприклад, без варіантів пишемо: проєкт, проєкція; мінісукня, віцепрезидент, ексміністр, вебсайт; пів хвилини, пів яблука, пів Києва, пів аркуша, пів Європи.

Двома варіантами можемо писати: аудієнція і авдієнція, лауреат і лавреат (пор. лавр), аудиторія і авдиторія; кафедра і катедра, ефір і етер, міф і міт.

Стріха наголосив, що впродовж перехідного періоду використання старої редакції - не буде помилкою. За його словами, як під час цьогорічного ЗНО, так і в найближчі 5 років використовуватимуться ті норми, які не зазнали змін.

новини партнерів

21 січня, 2020 вівторок

21 січня, 2020 вівторок

20 січня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати