live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Формулу Роттердам+ можуть змінити на Роттердам-

У команді президента пропонують змінити формулу Роттердам+

Президент внесе в Верховну Раду невідкладний законопроект - формулу Роттердам+ пропонують змінити на іншу. Про це повідомив представник президента у Кабміні Андрій Герус.

Команда президента України та Адміністрації підготувала законопроект, який у понеділок буде внесено до ВР. Цей законопроект називається "Щодо зниження вартості електричної енергії". А саме пропонується, щоб формулу "Роттердам+" було скасовано, і щоб замість неї діяла інша формула - можна її назвати "Роттердам-", - заявив представник президента Андрій Герус.

Обидві роттердамські формули визначали ціну на електроенергію не для населення, а для промисловості. Одним із найбільших споживачів є феросплавний холдинг, який об'єднує Нікопольський та Запорізький заводи феросплавів, а також Марганецький та Покровський гірничозбагачувальні комбінати. В собівартості виробництва феросплавів частка електроенергії сягає 50 відсотки.

“Ігорю Коломойському потрібна дешева електроенергія, оскільки частина його виробництв потребує дешевої електроенергії. І пан Андрій Герус давно був задіяний в лобістській боротьбі на енергоринку. Він фактично напряму лобіював інтереси Ігоря Коломойського”, - говорить політолог Володимир Цибулько.

Ініціатива щодо “Роттердам-” йде в пакеті з наміром команди президента відтермінувати введення ринку на рік. Але це протирічить позиції усіх міжнародних партнерів України. Адже з 1 липня має запрацювати новий ринок електроенергії за європейським зразком, на якому ніяким формулам місця немає.

 

новини партнерів

‡агрузка...

13 жовтня, 2019 неділя

13 жовтня, 2019 неділя

12 жовтня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати