live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Європа перебуває у глибокій кризі, - Павел Коваль

Павел Коваль
Через 30 років після падіння Берлінської стіни Європа перебуває у стані гострої кризи цінностей та ідентичності і потребує докорінної зміни способу мислення

Про це сказав колишній заступник міністра закордонних справ Польщі, депутат Європейського парламенту 7 скликання Павел Коваль на ІІ Міжнародному форумі Центральної та Східної Європи "Via Carpatia 2019", який проходить в смт Верховина на Івано-Франківщині, передає Еспресо.TV.

"Зараз ми сидимо тут - на кордоні колишньої Галичини, і ми маємо 5 питань - сказав Коваль - В першу чергу це проблеми війни. Багато людей у Європі не можуть собі уявити, що це таке. Психологічні дослідження показують, що травма, яку наносить війна, передається через 3 покоління. Ми зажди думали, що ця травма - це щось погане. Але зараз ми бачимо, що ця травма все-таки мала свої позитиви, бо це утримує майбутні покоління і політиків від бездумних вчинків. Коли Джордж Буш мовчав під час повалення Берлінської стіни, він пам'ятав сам себе, бо він пам'ятав війну".

Друге питання, за словами дипломата,  це розпад стосунків між Європою та США. Як тільки США вивели свої сили з Європи, це призвело до війни. Коли немає містка між США і Європою - немає гарантії миру. Коли Трамп говорить, що немає необхідності дружити з ЄС, бо він може підтримувати стосунки з окремими державами, то це насправді крок на сто років назад. Немає того, на чому була побудована вся наша безпека, того самого мосту через Атлантику.

Третє питання - це питання Четветої технологічної революції. Зараз ми можемо творити політику без політиків, користуючись новими інформаційними технологіями, стверджує Коваль.

"Далі - криза цінностей. І це - дуже важлива проблема. Ця тема - табу, і ніхто не хоче розмовляти про сім'ю, про демографію. Не хочуть брати відповідальності не тільки за українців на Донбасі, вони не хочуть брати на себе відповідальності за своїх близьких. Ось вам приклад: дзвонить моя знайома і питає, чи я можу розмовляти з нею. Я відповідаю: "Не дуже, бо я зараз обідаю з родиною". Вона - людина дуже ліберальна, каже: "Який ще обід? Ми у Франції не маємо такої традиції - обідати з сім'єю. Ми зустрічаємося з братами, сестрами час від часу, з дітьми на свята, а обідаємо з тим, з ким нам зручно, і кого ми любимо". Ця дискусія з моєю знайомою, яка дивувалася з того, що я таки хочу пообідати зі своїми рідними, зі своїми дітьми, демонструє, що є ключовим для сьогоднішньої Європи - це є ключовою проблемою", - відзначив він.

"І, врешті, останнє. Європа не визначилася протягом останніх років, тому що боялася показати, що ми хочемо мати свою ідентичність, ми маємо свій розум, своє розуміння по відношенню до інших. Ми не можемо сказати, що наші цінності кращі від інших, а в них гірші. Щоб збудувати тотожність європейську, треба бути відвертим і мати відвагу сказати: ми європейці, ми належимо до Європи. Ми не можемо визначити кордони між європейськістю, патріотизмом і космополітизмом. Багато людей вважають, що космополітизм - це і є європейська тотожність. Найбільш різкий розділ проходить не між національною тотожністю, а між європейською національною тотожністю і космополітизмом. Це треба сказати чітко", - наголосив Коваль.

"Ми знаходимося в періоді глибокої кризи. Я хочу процитувати великого історика єврейського походження Волтера Лакера, що народився у Вроцлаві і говорив з позиції американських лібералів, а не з позиції духовника чи просвітника. Він говорить про те, що якщо Європа не змінить свого способу мислення, то за кілька років багаті китайці та індуси приїжджатимуть у Європу, як у Діснейленд - на екскурсію, подивитися на світ, який був колись", - резюмував політик.

  • Нагадаємо, Міжнародний Форум Центральної та Східної Європи VIA CARPATIA відбувається просто неба серед карпатських гір у прикарпатській Верховині. Однією з складових форуму є міжнародна конференція: "Коло Вінценза". Павел Коваль виступав на тематичній панелі "Європа: 30 років після падіння Берлінської стіни". Захід триватиме з 14 по 16 червня.

новини партнерів

‡агрузка...

16 жовтня, 2019 середа

16 жовтня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати