live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

ДБР веде слідство щодо купівлі Київським бронетанковим заводом власних запчастин на 9 млн у фірми-”прокладки”

Державне бюро розслідувань підозрює посадовців ДП “Київський бронетанковий завод” у привласненні коштів через угоди щодо ремонту та закупівлі деталей до бронетранспортерів на суму 9,14 млн грн

Про це йдеться в ухвалі Печерського райсуду Києва, куди слідчий звернувся в рамках кримінального провадження № 62019000000000537 , відкритого у квітні 2019 року, передають “Наші гроші”.

Слідство встановило, що у межах оборонного замовлення Міністерство оборони уклало з “КБТЗ” угоду на постачання армії бронетранспортерів БТР-3ДА.

Для цього, на початку липня 2018 року завод уклав договір підряду з “Торговий дім “Партсет”. На його виконання під виглядом  стендових випробувань було проведено ремонт та косметичне відновлення 35-ти колісних редукторів та 12 мостів до бронетранспортерів, які вже були у використанні.

Через чотири тижні “КБТЗ” підписав “Торговий дім “Партсет” тепер вже договір поставки комплектуючих до БТР-3ДА на загальну суму 9,14 млн грн.

На виконання договору фірма поставила під виглядом нових запчастини та комплектуючі, які були відновлені перед тим на території київського заводу. А саме – 35 колісних редукторів та 12 мостів до бронетранспортерів.

Слідство стверджує, що крім того, що комплектуючі вже були в використанні, вони ще й не відповідали технічним вимогам та були поставлені по завищеним цінам.

Для переведення грошей в готівку "Торговий дім "Партсет" відобразило податковій звітності придбання товарів у підприємств з ознаками “транзитності”, а саме: ТОВ “ЛКО Груп”, ТОВ “Кауса”, ТОВ “Дебат”, ТОВ “Скрол буд”.

З іншої ухвали Печерського райсуду Києва відомо, що 6 червня ДБР провело обшуки “КБТЗ”, де знайшла частину комплектуючих, які були закуплені по контракту з “ТД “Партсет””. Нині це обладнання заарештоване.

Довідка

"ТД "Партсет" зареєстроване в Києві в 2015 році як ТОВ "Оптімалбуд". Теперішню назву фірма отримала за два місяці до угод з київським оборонним підприємством. Тоді ж її власником став Борис Рожановський, але через декілька тижні фірму переписали на нинішнього її власника та директора Івана Николенка, який прописаний в столичному гуртожитку.

З листопада 2015 року керує "КБТЗ" Вадим Шкавро, який раніше вже очолював завод в 2011-2013 роках.

За 2018 рік він задекларував 1,03 млн грн. зарплатні, готівкою зберігає $30 тис. Також Шкавро задекларував, що позичив у Володимира Махна $150 тис.

В листопаді 2016 року Національне антикорупційне бюро України відкрило кримінальне провадження за підозрою, "КБТЗ" закупило для виготовлення корпусів бронетранспортерів БТР-3ДА сталь низької якості, за яку було сплачено ТОВ "Альфа Техно Імпорт" 57,1 млн грн. Але після жовтня 2017 року судовий реєстр не містить жодної згадки про дії НАБУ в цій справі.

новини партнерів

14 липня, 2020 вівторок

13 липня, 2020 понеділок

14 липня, 2020 вівторок

13 липня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати