live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Виправні роботи та арешт: що передбачає законопроект про "дематюкацію" мови

Метою законопроекту №10414 є боротьба з використанням нецензурної лайки на телебаченні, радіо та в інтернеті, пересічних громадян він не стосується

На сайті Верховної Ради оприлюднили пояснювальну записку до проекту закону "Про протидію лихослів'ю" (про дематюкацію мови).

Зокрема авторка законопроекту Ольга Богомолець зазначає, що примітивна брудна лайка історично була чужою для українців. "Вона прийшла у нашу сучасну мову як запозичення з російської культури. Лайка, яку впродовж століть насаджували російські колонізатори, сьогодні "насаджують" в публічному просторі та медіа", - вважає нардеп.

Вона додала, що українці не полюбляли і не вживали грубощів "нижче поясу".

"Відстоювати рідну мову, як основу існування країни, боротися за її вживання та поширення, за квоти на радіо і телебаченні і водночас забруднювати її лайкою, як на мене, є зрадою національних інтересів", - зауважила Богомолець.

Проект закону передбачає внесення змін до багатьох законів України.

Так, пропонується визначити термін "лихослів’я (нецензурна лайка)" та врегулювати питання заміни будь-якої літери під час вживання слів та виразів у ЗМІ та в інтернеті, на які розповсюджується термін "лихослів’я (нецензурна лайка)".

Законопроектом пропонується недопущення використання на радіо та телебаченні будь-яких аудіовізуальних творів (крім фільмів), які містять лайливі слова.

За порушення закону для ЗМІ пропонується встановити штраф в розмірі 10 відсотків розміру ліцензійного збору за трансляції аудіовізуальних творів. Отримані від сплати штрафів кошти будуть перераховані на підтримку та розвиток Українського культурного фонду.

Передбачається встановлення "штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб" для розповсюдження в ЗМІ матеріалів з лайкою.

За нецензурну лайку, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян під час трансляції телерадіопередач, загрожуватиме штраф від сорока до сімдесяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Для публічних осіб - встановлення штрафу від сімдесяти п’яти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також має бути чітко визначено поняття "публічна особа" та "нецензурна лайка". 

"Для тих, кому мат є невід'ємною частиною щоденного особистого життєвого простору - повідомляю - цей закон вас поки що не стосується. Дія закону розповсюджується лише на публічних осіб і засоби масової інформації", - додала Богомолець.

новини партнерів

26 січня, 2020 неділя

26 січня, 2020 неділя

25 січня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати