live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Українці сплачуватимуть компенсації ґвалтівникам: Супрун назвала недоліки закону про хімічну кастрацію педофілів

Виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я назвала закон про посилення покарання за педофілію антигуманним та попередила про майбутні позови до Європейського суду з прав людини та у підсумку - компенсації ґвалтівникам

Про це Уляна Супрун написала на Facebook.

Вчора Верховна Рада ухвалила закон №6449, який посилює відповідальність за зґвалтування та розбещення неповнолітніх осіб та передбачає примусову хімічну кастрацію.

Зазначається, що у Раді було два законопроекти, але за основу та в цілому проголосували за той, що запропонувала фракція Ляшка, а не за розроблений експертами. 

Супрун наголосила, що Україна стане першою державою у світі, яка перетворить лікування на покарання. 

"Педофілія дійсно є психічною хворобою. Її дійсно лікують хімічною кастрацією, але лише в комплексі з іншими методами лікування. Депутати ж проголосували за те, щоб зробити хімічну кастрацію методом покарання всіх людей, які вчинили злочини сексуального характеру щодо неповнолітніх. Не всі, хто вчиняють такі злочини мають психічну хворобу. Дослідження свідчать, що лише половина таких злочинів скоєні педофілами. Тому Україна буде примусово робити хімічну кастрацію людям, без урахування їхнього стану здоров’я", - написала вона.

За законопроект, який готували експерти та який відповідає міжнародним нормам права, проголосували в першому читанні. "Але Ляшко на хвилі передвиборчого популізму просунув в Раді закон, який буквально легалізує в країні застосування антигуманних методів з тотальним порушенням будь-яких прав людини", - наголосила Супрун.

Вона зауважила, що використання хімічної кастрації як методу покарання без згоди є грубим порушенням прав людини, передбачених Конституцією України та міжнародними конвенціями. "Воно має бути частиною лікування, яке має відбуватися гуманно і доповнюватися іншими методами", - вважає в. о. міністра охорони здоров'я.
 
"Якщо цей закон вступить в силу, Україна матиме позови до Європейського суду з прав людини. А відтак, гроші платників податків будуть витрачатися на компенсації ґвалтівникам. Адже вже зараз очевидно, що це буде визнано порушенням прав людини", - наголосила Супрун.

У законі пропонуються відкриті реєстри. "Але сам закон щонайменше не визначає, за якими принципами має працювати цей реєстр. Це ще одна ознака того, що законопроект є дешевим популізмом, а не системним рішенням проблеми", - вважає міністр. 

Вона також додала, що відкриті реєстри можуть нашкодити самим жертвам сексуального насильства. Адже велика частина випадків сексуального насильства стається в сім’ях. Лише 10% таких злочинів скоюються незнайомими жертві злочинцями. Інша частина випадків трапляються в сім’ї або близькому колі. 

"Чим менша дитина, тим більша ймовірність, що аб’юзер є членом сім’ї. Американський досвід свідчить, що матері відмовляються повідомляти про злочини через публічність. Вони бояться, що їхній чоловік чи коханець, який ґвалтує дитину, потрапить до реєстру. Через це злочинці залишаються непокараними. Сподіваюся, що Президент не підпише цей закон. Бо лікарі не будуть здійснювати антигуманне "лікування", яке суперечить їхній професійній етиці", - підсумувала вона.

новини партнерів

27 січня, 2020 понеділок

27 січня, 2020 понеділок

26 січня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати