live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

ДБР проводить обшуки в ДФС, справа стосується "Філіп Морріс", - ЗМІ


фото: taxlink
У Державній фіскальній службі вилучають документи, пов’язані з підписанням мирової угоди з компанією Філіп Морріс

Про це НВ Бізнес повідомило джерело в правоохоронних органах.

"Обшуки стосуються справи про підписання мирової угоди між державою і тютюновою компанією Philip Morris", — повідомив він.

У 2015 році Філіп Морріс Україна використовувала спеціальний митний режим. Харківська митниця ДФС звільнила компанію від ввізного мита та інших податків на імпорт сировини, продукція з якої підлягала реекспорту. Загальна вартість готової продукції, яка була вироблена і реескпортована з території України у квітні 2015 — березні 2016 року склала 87 млн ​​євро.

У березні термін дії дозволу закінчився, а Головне управління Державної фіскальної служби в Харківській області ініціювало податкову перевірку. За її результатами Філіп Морріс Україна отримав податкові повідомлення-рішення на загальну суму 635 млн грн, в яку увійшли донарахування за ввізним митом, додаткове ввізне мито, ПДВ, штрафи і пеня.

На початку грудня 2018 року Кабінет Міністрів розпорядився підписати Мирову угоду між компанією і державою Україна. Уряд зобов’язав в.о. голови ДФС Олександра Власова підписати зазначений документ.

"Підписання та виконання мирової угоди повністю відповідає законодавству України, а також міжнародним зобов’язанням України в рамках Угод про захист інвестицій між Україною та США, а також Україною та Швейцарською Конфедерацією. Воно продемонструвало готовність уряду і ДФС сприяти поліпшенню бізнес-клімату в Україні", — заявила директор із зовнішніх зв’язків ПАТ Філіп Морріс Україна Наталія Бондаренко. У Державному бюро розслідувань пообіцяли НВ Бізнес прокоментувати ситуацію пізніше.

За інформацією прес-служби Державного бюро розслідування, слідчі теруправління у м. Полтаві, розслідують можливі незаконні дії посадових осіб керівництва ДФС України, Головного управління ДФС у Харківській області та Харківської митниці ДФС. В усіх трьох структурах пройшли обшуки Державного бюро розслідування спільно із СБУ.

"За попередньою інформацією, чиновники не здійснювали митний контроль за товарами одного з великих міжнародних виробників тютюнової продукції. Крім того, керівництвом ДФС України прийнято рішення про скасування фінансових санкцій стосовно згаданого товаровиробника. Через ці дії державний бюджет можливо недоотримав кошти в сумі близько 630 млн грн", — сказано в заяві прес-служби.

Відкрито кримінальне провадження, передбачене ч. 2. ст. 367 Кримінального Кодексу України — службова недбалість, тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків, що спричинило особливо тяжкі наслідки.

Philip Morris International володіє в Україні тютюновою фабрикою в Харківській області. Компанія реалізує продукцію під назвами Chesterfield, Bond Street, Marlboro, L & M, Parliament, IQOS і інші.

Все по темі

новини партнерів

11 липня, 2020 субота

11 липня, 2020 субота

10 липня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати