live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Підкуп виборців, "клонування" партій-конкурентів та залучення "тітушок": Нацполіція зареєструвала тисячі порушень перед виборами


фото: mvs.gov.ua
Національна поліція зареєструвала 5 308 повідомлень про здійснення правопорушень напередодні парламентських виборів

Про це повідомив радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк, передає Департамент комунікації МВС України.

"Станом на 12 годину ми зареєстрували 5 308 повідомлень про здійснення правопорушень. За сьогоднішній день – 465 повідомлень. За минулу добу відкрито 20 кримінальних проваджень та складено 86 адміністративних протоколів", - сказав Зорян Шкіряк.

Слідчі Нацполіції відкрили 273 кримінальні провадження, пов’язані з можливим порушенням виборчого законодавства. Майже 75% із зареєстрованих кримінальних проваджень безпосередньо стосуються порушення виборчих прав громадян та пов'язані із перешкоджанням вільному здійсненню громадянами свого виборчого права (ст. 157 КК України) – 88 проваджень та підкупом виборців (ст. 160 КК України) – 111 проваджень.

"Лідерами серед порушників лишаються Харківська область - 36, Київська область - 32, місто Київ та Чернігівська область по 28 порушень, Донецька область - 19, Одеська область - 14, Дніпропетровська область -13 зафіксованих порушень", – наголосив він.

Зорян Шкіряк зазначив, що поточна виборча кампанія відзначається фактами реєстрації двійників, а також окремі кандидати використовують гасла та символіку відомих партій, не будучи їхніми представниками.

"Окремі кандидати використовують бренд відомих політичних партій, видають себе за начебто їх представників, реєструючи товариства, громадські та благодійні організації з назвою партії, чим вводять виборців в оману та перешкоджають виборчому праву реальних кандидатів від політичних партій в мажоритарних округах", - заявив радник міністра.

Крім того, розпочато кримінальні провадження, які опосередковано стосуються порушення виборчого законодавства. Всього таких справ 71, більша половина з них, 39, це факти хуліганства, які пов’язані з пошкодженням агітаційних наметів та рекламних конструкцій з передвиборчою агітацією кандидатів в народні депутати.

На цей час слідчі повідомили про підозру в 5 кримінальних провадженнях: 3 за ст. 296 КК України (місто Київ, Одеська та Черкаська області), ст. 157 КК України (Київська область), ст. 345-1 КК України (Чернігівська область).

Також розпочато 111 кримінальних проваджень за фактом підкупу виборців. 62 справи – це обіцянка виборцям грошової винагороди за їх волевиявлення в інтересах окремого кандидата в депутати, в основному які обираються за мажоритарною виборчою системою.

 

новини партнерів

7 серпня, 2020 п'ятниця

6 серпня, 2020 четвер

7 серпня, 2020 п'ятниця

6 серпня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати