Сьогодні - "день тиші" перед виборами до Верховної Ради
У суботу, 20 липня 2019 року, заборонена будь-яка передвиборча агітація за чи проти учасників дострокових парламентських виборів
Про це розповідає Еспресо.TV.
"Передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п'ятниці перед днем голосування", - говорить частина 2 статті 70 закону "Про вибори народних депутатів".
Як уточнюється у частиній 3 цієї ж статті, зокрема, "забороняється проведення масових акцій (зборів, мітингів, походів, демонстрацій, пікетів) від імені партії, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидатів в депутати, розповсюдження агітаційних матеріалів".
Поза законом також будуть сьогоднішні "публічні оголошення про підтримку партією чи окремими кандидатами у депутати проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів та телепередач чи інших публічних заходів", якщо такі матимуть місце.
За агітацію в "день тиші" або в день виборів Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає штраф від 850 до 1 360 грн для посадовців та від 510 до 850 грн - для інших громадян.
Довідка
Дострокові вибори народних депутатів відбудуться завтра, 21 липня.
Законодавством встановлено 5%-ий прохідний бар'єр і змішану систему: 225 депутатів обираються в загальнодержавному багатомандатному окрузі за виборчими списками від політичних партій, а інші 199 - за мажоритарною системою в одномандатних округах.
У "мажоритарників" мало би бути теж 225 округів, однак 26 округів розташовані на терориторії, тимчасово окупованій російсько-терористичними військами.
Вибори виключно за партійними списками, нагадаємо, в Україні проходили лише двічі: 2006 та 2007 року.
До 5 серпня ЦВК має встановити результати виборів, а до 10 серпня їх мають оприлюднити в офіційній пресі.
До 9 вересня 2019 року включно Рада має зібратися на своє перше засідання.
- Чергові вибори до українського парламенту повинні були відбутися 27 жовтня 2019 року, проте новий президент Володимир Зеленський в інавгураційній промові оголосив намір розпустити парламент, що й було ним зроблено, коли він підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради VIII скликання.
- Формальна підстава - нібито відсутність у владної проєвропейської більшості 226 необхідних голосів, тоді як один із суддів Конституційного Суду Сергій Сас в офіційно опублікованій на сайті Суду своїй "Окремій думці" прямо заявив, що за документами у більшості є навіть 239 депутатів.
- Попри це більшістю голосів КСУ загалом визнав "конституційним" указ Зеленського про розпуск парламенту.
- За даними журналіста Володимира Бойка, окрім Саса, проти визнання указу конституційним також виступили судді КСУ Ігор Сліденко, Василь Лемак, Микола Мельник та Олег Первомайський.
- Актуальне
- Важливе