live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

МЗС працює над впровадженням е-голосування на округах за кордоном

Міністерство закордонних справ України запропонувало впровадити електронне голосування для українських виборців за кордоном, дипломати спільно з іншими відомствами вивчають досвід Естонії в цьому напрямі

Про це повідомив державний секретар МЗС Андрій Заяць в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Після президентських виборів 2019 року ми відразу звернулися до Кабінету Міністрів із пропозицією про впровадження електронного голосування, принаймні на виборчому окрузі за кордоном. Прем'єр-міністр України дав відповідне доручення Міністерству юстиції та Державному агентству електронного управління, які наразі спільно з нами й колегами з Центральної виборчої комісії розпочали відповідну роботу", - сказав він.

При цьому Заєць зазначив, що до обговорення технології поки що не перейшли.

За його словами, електронне голосування в рази збільшить кількість тих, хто зможе проголосувати, зменшить витрати на організацію голосування, полегшить логістику й суттєво розвантажить закордонні установи України.

"Ми розуміємо, що є і ризик втручання, а рівень захисту персональних даних має бути дуже продуманим. З одного боку виборець повинен себе чітко ідентифікувати, але при цьому реалізовувати своє право таємниці голосування", - додав дипломат.

Держсекретар зазначив, що активно вивчається досвід Естонії в запровадженні цієї системи голосування.

новини партнерів

13 липня, 2020 понеділок

12 липня, 2020 неділя

13 липня, 2020 понеділок

12 липня, 2020 неділя

11 липня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати