live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

МЗС працює над впровадженням е-голосування на округах за кордоном

Міністерство закордонних справ України запропонувало впровадити електронне голосування для українських виборців за кордоном, дипломати спільно з іншими відомствами вивчають досвід Естонії в цьому напрямі

Про це повідомив державний секретар МЗС Андрій Заяць в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Після президентських виборів 2019 року ми відразу звернулися до Кабінету Міністрів із пропозицією про впровадження електронного голосування, принаймні на виборчому окрузі за кордоном. Прем'єр-міністр України дав відповідне доручення Міністерству юстиції та Державному агентству електронного управління, які наразі спільно з нами й колегами з Центральної виборчої комісії розпочали відповідну роботу", - сказав він.

При цьому Заєць зазначив, що до обговорення технології поки що не перейшли.

За його словами, електронне голосування в рази збільшить кількість тих, хто зможе проголосувати, зменшить витрати на організацію голосування, полегшить логістику й суттєво розвантажить закордонні установи України.

"Ми розуміємо, що є і ризик втручання, а рівень захисту персональних даних має бути дуже продуманим. З одного боку виборець повинен себе чітко ідентифікувати, але при цьому реалізовувати своє право таємниці голосування", - додав дипломат.

Держсекретар зазначив, що активно вивчається досвід Естонії в запровадженні цієї системи голосування.

новини партнерів

14 грудня, 2019 субота

14 грудня, 2019 субота

13 грудня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати