live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

МВФ назвав найбільші проблеми української економіки та рекомендував пріоритетні реформи


фото: reuters
За підсумками роботи місії в Україні експерти Міжнародного валютного фонду назвали ключові проблеми, на подолання яких має спрямовуватися робота уряду

Про це йдеться в заяві керівника місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) Рона ван Родена за підсумками візиту до Києва 12-26 вересня.

Як зазначається в заяві, макроекономічна стабільність є необхідною умовою для досягнення швидких темпів зростання.

"Це потребує проведення розважливої фіскальної політики для забезпечення прийнятого рівня боргу, з одночасним підвищенням ефективності та результативності державних видатків, в тому числі в галузях охорони здоров'я та освіти, а також в сфері підтримки вразливих груп населення за допомогою чітко спрямованої адресної системи соціального захисту", - наголошується в документі.

У МВФ також нагадали, що потрібно проведення обачної грошово-кредитної політики, націленої на подальше скорочення інфляції та накопичення резервів в умовах режиму гнучкого обмінного курсу.

Серед пріоритетних реформ, які місія МВФ рекомендувала провести Україні:

  • судова;

  • антикорупційна;

  • запровадження ринків енергетичних ресурсів;

  • відкриття ринку землі;

  • зменшення ролі держави та олігархів в економіці.

"Врешті решт, критично важливим є захист фінансової стабільності, з одночасним посиленням фінансового посередництва та мінімізацією вартості наслідків ліквідації банків для платників податків. Забезпечення незалежності центрального банку має важливе значення для проведення такої грошово-кредитної та фінансової політики", - йдеться в заяві.

  • Нагадаємо, 26 вересня місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) під керівництвом Рона ван Родена завершила свій двотижневий візит до Києва. За підсумками місії Україні не підписала з фондом жодної програми.
  • Після новин про завершення місії, прем’єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив, що Україна обговорює з МВФ нову трирічну програму.
  • Згодом Голова Національного банку України Яків Смолій повідомив, які “болючі” питання завадили МВФ укласти нову програму про співпрацю з Україною.

новини партнерів

6 серпня, 2020 четвер

5 серпня, 2020 середа

5 серпня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати