live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Найчистіша атмосфера серед міст з великими промпідприємствами в Горішніх Плавнях, найзабрудненіша в Дніпрі і Маріуполі - ЦГО


фото: 1news
Місто Горішні Плавні (Полтавська область) за індексом забруднення атмосфери (ІЗА), який враховує ступінь забруднення атмосферного повітря по п'яти пріоритетних забруднюючих домішках, знову опинився на останньому місці в січні-червні 2019 року серед 39 міст Україн, в яких розраховувався індекс

За даними Центральної геофізичної обсерваторії (ЦГО) ім. Б. Срезневского, серед міст країни з дуже високим рівнем забруднення в першому півріччі поточного року перебували (в порядку зниження) Дніпро і Маріуполь, з високим рівнем забруднення - Одеса, Миколаїв, Кам'янське (колишній Дніпродзержинськ), Кривий Ріг, Херсон, Київ, Луцьк, Запоріжжя, Рубіжне, Краматорськ і Лисичанськ.

"Дуже високий і високий рівень забруднення повітря був обумовлений здебільшого значними середніми концентраціями формальдегіду, діоксиду азоту, фенолу, фтористого водню, оксиду вуглецю, завислих речовин", - констатує в дослідження ЦГО.

При цьому в звіті наголошується, що загальний рівень забруднення атмосферного повітря в містах України в першому півріччі в 2019 року знизився за показником КІЗА (усереднений коефіцієнт індексу забруднення атмосфери, який визначається за п'ятьма компонентами з найвищою ГДК) з 7,6 до 7,1 в порівнянні з аналогічним періодом минулого року за рахунок зниження вмісту фенолу.

Оцінка стану забруднення атмосферного повітря в містах України здійснювалася за даними спостережень в 39 містах на 129 стаціонарних постах державної системи моніторингу гідрометеослужби. В атмосфері визначався вміст 22 забруднюючих речовин, включаючи вісім важких металів.

Найменш забруднене повітря в січні-червні 2019 року було в таких містах, як Горішні Плавні (на 39-му місці), Світловодськ (38), Ізмаїл (37), Олександрія (36) і Харків (35).

новини партнерів

31 жовтня, 2020 субота

31 жовтня, 2020 субота

30 жовтня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати