У КБ "Південне" підготували до випробувань новітній ракетний комплекс

Ракетний комплекс "Грім-2"
Розроблений КБ "Південне" ОТРК "Грім-2" готовий до стадії льотних випробувань. Зібрано 12 ракетних двигунів

 "Грім-2" - пересувний ракетний комплекс, здатний вражати множинні наземні цілі на дистанції до 300 км і до 500 км в залежності від модифікації. Включає самохідну і пускову установки з 2 балістичними ракетами.

ОТРК "Грім" по суті є реінкарнацією ОТРК "Сапсан", який КБ "Південне" розробляло в 2007-2013 роках на замовлення Міноборони. За дивним збігом обставин, за кілька місяців до початку бойових дій на Донбасі фінансування "Сапсан" було припинено. Новітнє українське зброю було оголошено безперспективним, а в Міноборони заявили, що на подальшу державну підтримку розробникам розраховувати не варто.

У КБ "Південне" не зневірились і продовжили розробку своїми силами при підтримці Павлоградського хімзаводу. А вже в 2014 році "Громом" зацікавився зарубіжний замовник - Саудівська Аравія. Так, комплекс отримав 2 модифікації ракет з дальністю ураження до 300 км (експортний варіант), і до 500 км - для ЗСУ. Розробка нового ОТРК велася повним ходом - протягом 6 років було запущено 19 виробничих ліній, підготовлений персонал, виготовлено 12 ракетних двигунів з перспективою збільшення дальності польоту до півтори тисячі км.

Сьогодні експерти оцінюють "Грім-2" як ефективний засіб для неядерного стримування агресії, яке може бути прийнято на озброєння ЗСУ найближчим часом.

Перші випробування згідно з контрактом з Саудівською Аравією мають відбутися в жовтні-листопаді поточного року. За попередніми розрахунками, на озброєння Саудівської армії ОТРК "Грім-2" надійде в 2022 році. У КБ "Південне" не втрачають надій, що їх розробка послужить надійним оплотом і для захисту української держави.
Нагадаємо, що в квітні в Одеській області пройшли успішні випробування нової крилатої ракети "Нептун", здатної з високою точністю вражати кораблі водотоннажністю до 5000 тонн і наземні цілі на дистанції до 300 км. Ракету можна запускати з кораблів, літаків, вертольотів і наземних пускових установок.

Розробкою "Нептуна" займалося ДП КБ "Луч" у співпраці з підприємством "Мотор Січ". Вперше ракета була представлена ​​на виставці "Зброя і оборона" в Києві в 2015 році. Прототипом "Нептуна" є радянська ракета X-35 або AS-20 "Каяк" по кодифікації НАТО, розроблена в 1983 році і до цих пір перебуває на озброєнні ВМФ РФ, Індії, КНДР, В'єтнаму, Туркменістану та Венесуели.

 

Все по темі

новини партнерів

30 листопада, 2020 понеділок

30 листопада, 2020 понеділок

29 листопада, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати