live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Танкер Delfi, що затонув поблизу Одеси, вже труїв море мазутом й використовувався Курченком для контрабанди, - ЗМІ

Танкер Delfi, котрий у ніч з 21 на 22 листопада 2019 року, пішов на дно поряд з одеським пляжем Дельфін, є рейдово-портовим бункеровочним судно болгарського проекту 585, призначеним для перевезення відносно невеликої кількості нафтопродуктів й заправки інших плавзасобів паливом і моторними маслами

Його довжина - 59 м, найбільша ширина - 10 м, дедвейт - 1634 т, валова місткість - від 960 т, вантажопідйомність тисяча п'ятсот шістьдесят-п'ять тонн (1458 тонн мазуту, 77 тонн масла, 30 тонн сухого вантажу), максимальна швидкість 9 вузлів, розповідає Еспресо.TV з посиланням на одеську інтернет-газету Думская.net.

Delfi споруджено в листопаді 1974 року у болгарському місті Русе, на суднобудівно-судноремонтному заводі "Іван Димитров". Судно не призначене для виходу у відкрите море, особливо за такої негоди, як вчора і сьогодні.

Протягом свого 45-річного життя цей танкер змінив кілька назв, прапорів і власників. Спочатку він називався "Пялица" і належав радянському Чорноморському морському пароплавству. Після розпаду Радянського Союзу підняв український прапор і був переданий на баланс Іллічівського морпорту. Потім судно приватизували. Новим власником стала "Одеська танкерна компанія", яка почала використовувати його для трансчорноморських перевезень невеликих партій нафтопродуктів. Тоді ж бункеровщик перейменували в "Екологію" (Ekologia).

Деякий час він ходив під прапором України, потім поміняв порт приписки на Батумі і вивісив полотнище з Єрусалимським хрестом (національний прапор Грузії). У 2010-х його перемістили в Одесу і ще раз "українізували". Нарешті в 2019 році у судна знову помінявся власник. Їм стала британська фірма з Бірмінгема Atenia Holding Ltd. "Екологія" перетворилася в Delfi і її перепрописали в молдавських Джурджулештах на Дунаї - вже з прапором Молдови.

"Є всі підстави вважати, що перераховані метаморфози відбувалися не випадково, а пов'язані з досить бурхливим ​​і не зовсім законною життям, яке провадив маленький бункеровщик, що курсував між Грузією і Україною", - зазначає видання.

З посиланням на власні джерела у правоохоронних органах, журналісти зазначають, що, вочевидь, аж до моменту аварії судно використовувалося для контрабанди нафтопродуктів.

Як зазначається, саме з цим пов'язане тривале перебування бункерувальника у відкритому морі, мінімальний склад екіпажу (три особи), небажання капітана евакуюватися, а також "брехня компетентних органів з приводу відсутності "незаконного і небезпечного для екології вантажу" - тих самих нафтопродуктів, які прямо зараз отруюють акваторію Одеської затоки і вихлюпуються на міські пляжі".

Не все гаразд як із законом, так і з власним технічним станом у Delfi було й раніше.

Наприклад, в лютому 2017 року його попався на зливі нафтопродуктів в районі Білгорода-Дністровського. На підставі матеріалів Держекоінспекції Північно-Західного регіону Чорного моря було відкрито кримінальне провадження за частиною 1 ст. 243 КК України ("забруднення моря"), але подальшого розвитку ця справа не отримала. 

У лютому 2018 року року танкер, котрий не ремонтували з радянських часів, ледь не затонув в румунських територіальних водах: почало текти в машинному відділенні. "Делфі" подав сигнал і його відбуксирували до Констанци.

27 січня 2016 року поліція на підставі матеріалів СБУ відкрила кримінальне провадження №12016160000000042 - за ознаками ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 367, ч. 2 ст. 364, ч. 1 і 2 ст. 366, ч. 4 ст. 190 і ч. 3 ст. 212 КК України - "розкрадання майна", "службова недбалість", "зловживання владою", "службова фальсифікація", "шахрайство" і "ухилення від сплати податків".

Слідство встановило, що протягом 2012-2014 років "невстановлені особи організували злочинну діяльність, спрямовану на ввезення нафтопродуктів на територію України". Йдеться про нелегальний імпорт, який видавався за продукцію Одеського нафтопереробного заводу, що належав тоді спільнику Януковича Сергію Курченко. Частина нафтопродуктів згодом переправляли за кордон через Ізмаїл та румунську Тульчу, а частина реалізовувалася в нашій країні.

У схемі було задіяно безліч офшорних компаній і ще більше морських суден. "Делфі" - не найбільша і не найважливіше, тому в матеріалах справи згадується лише одного разу: обшукуючи один з офісів контрабандистів, оперативники знайшли, крім іншого, чистий аркуш паперу з печаткою і номером IMO танкера.

новини партнерів

4 серпня, 2020 вівторок

3 серпня, 2020 понеділок

4 серпня, 2020 вівторок

3 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати