live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Зекономити 2-3 млн: Дубілет пояснив, як відбуватиметься електронний перепис населення в Україні


фото: epravda
Проведення перепису населення було заплановано на кінець 2020 року, і в бюджеті на нього було передбачено 3,4 млрд грн. Майже 100 тисяч інтерв’юерів з планшетами мали обійти оселі українців.

Однак тепер формат перепису планують змінити

Про це повідомив міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет в Telegram.

За підсумками спілкування Дубілета з представниками відомств, які можуть бути потенційними користувачами перепису, соціологами та регіональними представниками, з'ясувалося, що більшість запитів від них можна поділити на два типи:  

  • Тип 1. Близько 90% запитів - це інформація про те, в яких населених пунктах мешкає скільки людей, а також їхні стать та вік.

  • Тип 2. Спеціалізована інформація про склад сім’ї, житло, етно-національність тощо.

За словами Дубілета, більшість запитів першого типу були терміновими. Зараз уряд робить генеральний план інфраструктури країни (дороги, опорні школи, лікарні) й більшість міністерств заявили, що не можуть чекати кінця наступного року.

Тому наразі вирішили провести так званий електронний перепис, до якого долучать фахівців з математики й соціології.

Перепис проводитимуть за таким алгоритмом.

  • Збиратимуть анонімну інформацію у мобільних операторів про кількість користувачів та їх розташуванні.

  • Збиратимуть дані з реєстрів про дітей (РАЦСи) і пенсіонерів (Пенсійний Фонд). 

  • Проводитимуть «калібруючі» соціологічні опитування для уточнення, скільки сім-карт припадає в середньому на одного українця в різних групах.

  • Зібрані дані вноситимуть в математичну модель.

“У підсумку ми отримуємо досить точну модель того, скільки людей мешкає в яких населених пунктах. Ці дані будуть, можливо, більш точними, ніж від традиційного перепису, оскільки далеко не всі українці відкривають двері тим, хто проводить опитування”, - зазначив міністр.

Він додав, що для отримання відповідей на більш спеціалізовані питання (йдеться про другий тип запитів), можна придумати точкові та більш дешеві способи дослідження. Наприклад, можна проводити соціологічні опитування, роботу з електронними реєстрами або знайти інші шляхи. 

За словами Дубілета, це допоможе заощадити на переписі населення 2-3 млрд грн. 

“Тому в Бюджет-2020 ми знизили бюджет на перепис з 3.4 млрд грн до 1,4 млрд. А якщо все піде, як заплановано, думаю, потім ми зможемо заощадити ще під 1 млрд. Заощаджені гроші пішли на медицину та інші важливі програми”, - зазначив міністр.

новини партнерів

28 січня, 2020 вівторок

28 січня, 2020 вівторок

27 січня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати