live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Ексбранець Кремля Сущенко подарував свої картини посольству України в Бельгії

Колишній політв’язень Кремля Роман Сущенко на зустрічі з представником України при ЄС Миколою Точицьким подарував українському посольству репродукції картин, написані ним у в’язниці

Про це повідомляє Укрінформ.

Візит Сущенка до Брюсселя дав йому можливість безпосереднього спілкування з українським дипломатичним корпусом, представниками європейських інституцій, включаючи Європарламент.

"Таке спілкування є дуже необхідним усім нам. Воно нагадує, що люди, які все ще перебувають у російський неволі, продовжують страждати і боротися за Україну. Вони виявляють патріотизм, мужність і самовідданість. Тож ми будемо й надалі привертати увагу європейців до наших громадян, безневинно, за власні переконання, засуджених кремлівським режимом. Європа може і повинна сказати своє вагоме слово у захисті цих людей та у стримуванні агресора. Адже ці українці, як і наші солдати на фронті, виборюють для України ті самі цінності, на яких тримається весь Європейський Союз", - зауважив на зустрічі Точицький.

У свою чергу Сущенко розповів про зусилля, яких він разом із іншими колишніми політв’язнями Кремля докладає для визволення українців.

«Тільки за офіційними даними їх 115 - українців, кримських татар - всіх громадян України, які залишаються у російських тюрмах. Ці люди є заручниками, яких Кремль захопив, щоб тиснути на Україну. Кожен день у неволі - він є вкраденим у цих людей, у їхніх родин, у дітей, які позбавлені можливості бачитися з батьками. Ми, ті, хто щойно отримав волю, у тому числі завдяки європейській солідарності, це розуміємо, як ніхто інший. Саме тому ми будемо продовжувати домагатися звільнення всіх українських політв’язнів, які були кинуті за російські грати свавільно і безпідставно, з порушенням усіх можливих норм міжнародного права та презумпції невинуватості», - сказав Сущенко.

  • Колишній бранець Кремля, український журналіст Роман Сущенко звернеться до Європейського суду з прав людини з позовом проти РФ.
 

новини партнерів

17 лютого, 2020 понеділок

17 лютого, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати