Нафтогаз розраховує почати стягувати борги з Газпрому навесні - Вітренко


фото: glavcom
НАК "Нафтогаз України" запустить процедуру примусового стягнення боргів "Газпрому" у Нідерландах вже навесні 2020 року

Про це виконавчий директор "Нафтогаз" Юрій Вітренко написав на своїй сторінці у Facebook.

Як зазначив Вітренко, суд Амстердаму планує ухвалити з цього питання ключове рішення 4 грудня 2019 року.

"Вже завтра я прямую в Амстердам, де післязавтра мають відбутися ключові судові слухання по стягненню з "Газпрому" приблизно $3 млрд. Якщо вони пройдуть успішно, ми зможемо почати отримувати кошти вже приблизно з квітня, тобто за лічені місяці", - написав він.

Як зазначив Вітренко, ситуація навколо тристоронніх переговорів щодо транзиту газу є складною.

"Наша позиція є незмінною. Ми конструктивні і неконфліктні, але ми не можемо відійти від європейських правил. І про арбітражі, як вже виграний, так і новий, ми забути не можемо", - додав він.

Нагадаємо, раніше виконавчий директор "Нафтогаз" Юрій Вітренко заявляв, що в Нідерландах арештоване майно "Газпрому" на $5 млрд.

  • Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимогу НАК "Нафтогаз України" щодо компенсації за недопоставлені російським "Газпромом" обсяги газу для транзиту. Арбітраж присудив сплатити на користь "Нафтогазу" $4,63 млрд.

  • За підсумками двох арбітражних спорів між компаніями на постачання і транзит газу "Газпром" зобов'язаний виплатити $2,56 млрд. "Газпром" зарезервував $4,7 млрд для штрафуСтокгольмського арбітражу.

  • Суд арештував голландські активи "Газпрому", щоб виплатити Україні $2,6 млрд. Британія заморозила активи "Газпрому" за рішенням Стокгольмського арбітражу.

  • У травні газовий монополіст РФ “Газпром” через апеляцію оскаржив рішення люксембурзького суду щодо визнання та виконання на території країни рішення Стокгольмського арбітражу та стягненні з Газпрому активів на користь Нафтогазу.

  • Станом на кінець травня борг російського монополіста Газпрому перед НАК “Нафтогаз України” після рішення Стокгольмського арбітражу у справах про постачання та транзит газу через пеню перевищив $2,8 млрд.

  • 27 листопада російський газовий монополіст Газпром програв слухання в апеляційному суді на рішення Стокгольмського арбітражу, у якому намагався підтвердити своє право постачати газ до України на невигідних умовах.

новини партнерів

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати