live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Найвищий ризик був - атака на Київ з півночі": Парубій розповів про початок агресії РФ і спотворені звіти СБУ


фото: eurosolidarity.org
Екссекретар РНБО Андрій Парубій розповів про свої перші тижні роботи у Раді нацбезпеки
Про це він сказав у програмі "Досьє" із Сергієм Руденком на Еспресо.TV.
 
"Українські силові структури та спеціальні органи, в них були інкорпоровані агенти впливу Росії. Я, коли в перші дні став секретарем РНБО, і мені почали приносити так звану "секретку", документи, які приходять зі Служби безпеки, а я паралельно кількох своїх радників відіслав в Крим, щоб щоденно моніторити ситуацію, і на якомусь етапі, я зрозумів, що мені присилають не об'єктивну інформацію від українських підрозділів СБУ, а спеціально спотворену під інтерес РФ та окупантів. Зрештою, тільки 10%, тих, хто були в Криму лишились вірними присязі Україні", - сказав Парубій.
 
Він зазначив, що такий стан був тоді по всій країни, зокрема у Києві.
 
"Це той стан, в якому ми були. Я нагадаю, тоді в Києві не було правоохоронців на вулицях. Коли мені це пригадують - я згадую самоооборону Майдану, яка фактично виконувала правоохоронців. Не тільки армії, а й часто і міліції не було. Вони часто були під впливом інших людей та іншої держави", - сказав екссекретар РНБО.
 
Він додав, що керівництво готувалось до нападу РФ з усіх напрямів.
 
"І в той самий період РФ сконцентрувала війська на чотирьох напрямках. Ми весь час розуміли, що може відбутися атака з будь-якого напряму. Я, навіть пригадую, коли був секретарем РНБО, в ці лічені години, коли вдавалось спати, я вночі прокидався від жаху: "З якого напрямку вони підуть" І нам треба було з тим ресурсом, який був забезпечити безпеку в усіх напрямках, всі боєздатні частини зібрати для того, щоб при будь-якому розвитку подій. Найвищий ризик був - атака на Київ з півночі. Для того, щоб захистити столицю, країну. В той період, нам необхідно було приймати надзусилля. І я вважаю, що одне із ключових рішень було - створення добровольчого руху", - сказав Парубій.
 

 

 

новини партнерів

18 вересня, 2020 п'ятниця

18 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати