Рівень знань українських школярів нижче середнього, - міжнародне дослідження
Українські школярі опинилися приблизно в середині списку дослідження якості освіти PISA-2018
Про це повідомило Deutsche Welle.
Головне завдання – оцінити, наскільки учень може застосувати свої знання в реальних життєвих ситуаціях і готовий до повноцінної участі в житті суспільства.
Дослідження PISA (Programme for International Student Assessment / Міжнародна програма з оцінювання освітніх досягнень учнів) проходить під егідою Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР). Уперше дослідження провели у 2000 році.
З того часу учасниками дослідження стало багато країн, які не є членами ОЕСР. Всього у списку 78 учасників.
Україна цього разу вперше долучилася до дослідження.
Знання тестують раз на три роки у 15-річних школярів, які на час проведення опитування навчаються щонайменше у сьомому класі.
Головне завдання – оцінити, наскільки учень може застосувати свої знання в реальних життєвих ситуаціях і готовий до повноцінної участі в житті суспільства.
Оцінювалися читацька та математична компетенції, а також знання у сфері природничих наук.
Найкращі результати у китайських школярів. Проте у КНР дослідження проводилли не по всій країні, а лише у чотирьох провінціях.
Друге, третє і четверте місця посіли відповідно Сінгапур (населений переважно етнічними китайцями), Гонконг, та Макао, що входять до складу КНР на правах автономій.
П'ятою йде Естонія, шостою - Канада, сьомою - Фінляндія, восьмою - Ірландія, дев'ятою - Південна Корея. Замикає десятку Польща.
Україна розташувалася на 39-му місці, між Люксембургом і Туреччиною.
Найгіршою є ситуація у школярів з Філіппін, Домініканської республіки і Косово, які в середньому набрали 340 балів.
- Актуальне
- Важливе