live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Якби цей закон діяв рік тому, то Федина вже була би ув’язнена, - Княжицький про зміни до законодавства щодо недоторканності


фото: eurosolidarity.org
Адже цим законом пропонується відкриття кримінальних справ на депутатів за рішенням генпрокурора

Про це заявив народний депутат від "Європейської солідарності" Микола Княжицький у Верховній Раді.

"Якби цей закон діяв рік тому, то наша колега Софія Федина вже була би в ув’язненні. Адже цим законом пропонується відкриття кримінальних справ на депутатів за рішенням генпрокурора. Ми проти цього! Те, що генпрокурор у нас “ручний” ми чудово знаємо із розмов Трампа і Зеленського. Після скасування депутатської недоторканності головним питанням є встановлення дієвих запобіжників від політичних переслідувань. Очевидно, ми не виправдовуємо притягнення до відповідальності за кримінальний злочин. Але в країні існують і політичні переслідування. І на прикладі Федини ми це чудово бачимо", - сказав він.

Княжицький вважає, що має бути фільтр, який би перевіряв наявність політичних мотивів в переслідуванні депутата.

"З огляду на те, що суди не реформовані, ми вважаємо, що по всіх справах щодо депутатів наявність політичного елементу має перевіряти або Верховний суд, або Вищий антикорупційний суд. Закон має передбачати, що за наявності мінімальних підозр, що справа носить політичний характер, якщо вони не були переконливо спростовані перед судом, депутат не може бути затриманий. Так працює вся світова юстиція, так працює Інтерпол, який забороняє переслідування з політичних мотивів. І ви бачили, як видали з Польщі Мазура саме на цій підставі. Те саме стосується "прослушки" депутатів.Вона не може використовуватися для політичних переслідувань. Дозвіл на прослуховування повинен надаватись лише за рішенням Вищого антикорупційного суду, а не районного суду, як пропонується запровадити. Без цього цей законопроект незбалансований", - зауважив нардеп.

На його думку, законопроєкт відкриває можливості для політичних переслідувань всіх депутатів.

"І якщо чиєсь голосування, в першу чергу з більшості, не сподобалося комусь в офісі президента, а у вас такі випадки були? То ці депутати будуть арештовуватися авторитарними режимами? Іспанія, Німеччина, Швейцарія використовують для цієї процедури Верховний Суд. Пропонуємо в нас зробити так само", - сказав Княжицький.

 

 

Все по темі

новини партнерів

22 вересня, 2020 вівторок

22 вересня, 2020 вівторок

21 вересня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати