live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Православні та греко-католики відзначають Зачаття Богородиці святою Анною


фото: voskresinnia.org.ua
Святе Євангеліє не багато говорить про життя Діви Марії, тому вшанування матері Ісуса Христа переважно засноване не на подіях святого Євангелія, а радше на християнській традиції та на оповіданнях апокрифічних книг перших віків. Сюди належить також і свято Зачаття, яке відзначається у православній та греко-Католицькій Церкві 22 грудня (8 грудня за старим стилем)

Про це розповідає Еспресо.TV з посиланням на Релігійно-інформаційну службу.

Празник Зачаття має окрему історію на християнському Сході та на Заході.

"На Заході празник Зачаття Богородиці святою Анною пройшов велику еволюцію. Святкуючи цей празник, Схід звертає головну увагу на сам дивовижний факт зачаття від старих і неплідних батьків, а Захід у цьому празнику почав наголошувати радше на прикметі того зачаття", - йдеться у повідомленні.

Згодом народжується наука про непорочне зачаття Божої Матері, яка вчить, що Пречиста Діва Марія від першої хвилини свого зачаття була вільна від первородного гріха. Наука про непорочне зачаття Божої Матері найбільше розвинулася за Папи Пія IX (1846-1878), який своєю буллою від 8 грудня 1854 року проголосив непорочне зачаття догмою віри. 

Східні православні церкви не приймають догмату про непорочне зачаття. Українська греко-католицька Церква після проголошення догми про непорочне зачаття празник Зачаття Богородиці святою Анною почала називати Непорочним зачаттям Пресвятої Богородиці. Львівський Синод (1891) між Богородичними празниками подає празник Непорочного зачаття і наказує святкувати його на спосіб великих Богородичних празників з одним днем перед- і сьома днями попразденства.

новини партнерів

11 серпня, 2020 вівторок

10 серпня, 2020 понеділок

11 серпня, 2020 вівторок

10 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати