В Ірані спростували інформацію про відмову надавати "чорні скриньки" українського літака
9 січня в Організації цивільної авіації Ірану заявили, що відповідно до додатку 13 до Чиказької конвенції, до розслідування запрошені всі зацікавлені країни, і зараз вони визначають фахівців, які підключаться до процесу розслідування
Про це повідомляє видання "Аvianews", з посиланням на слова очільника Організації цивільної авіації Ірану Алі Абедзадеха.
"Присутня пам'ять в обох самописцях, але на ній є сліди фізичного пошкодження", - заявили в організації.
Також в організації додали, що на даний момент реєстратор параметричних даних і реєстратор записів розмов у кабіні пілотів знаходяться в розпорядженні групи, яка займається розслідуванням.
Очільник Організації цивільної авіації Ірану Алі Абедзадех заявив, що відповідно до доповнення 13 до Чиказької конвенції, до розслідування запрошені всі зацікавлені країни, і зараз вони визначають фахівців, які підключаться до процесу розслідування.
Він додав, що спершу запрошення було відправлено в Україну - країну реєстрації літака, США, як країні-виробнику, Швеції та Канаді, як країнам-заявникам, громадяни яких перебували на борту літака.
Також, він прокоментував відомості про авіакатастрофу, які на даний час встановлені:
"Після набору висоти 8000 футів (близько 2400 метрів) літак пропав з екранів радарів, а потім зіткнувся з землею. Ніяких радіо-сигналів про непередбачені обставини не було.
Звіти свідків, які спостерігали за тим, що трапилося з землі і повітря, свідчать, що вони бачили полум'я, яке збільшувалося, а після зіткнення з землею стався вибух.
Літак спочатку слідував на захід, а потім повернув направо після виникнення проблеми і прямував в аеропорт.
Первісне зіткнення з землею сталося в районі парку. Потім відбулися наступні зіткнення, руйнування фюзеляжу і поширення уламків літака."
Абедзадех розкритикував відомості, що буцім-то Іран відмовляється передавати чорні скриньки для розшифровки США.
За його словами, він пояснював юридичну сторону процедури, з якої випливає, що єдиним органом розслідування є комітет з розслідування катастрофи.
-
Нагадаємо, зранку 8 січня в Ірані розбився літак МАУ, 176 осіб загинули.
- В РНБО створили оперативний штаб через авіакатастрофу в Ірані.
-
Представники іранської служби порятунку виявили "чорну скриню" українського літака Boeing-737, який зазнав аварії після зльоту.
-
Іран заявив, що не передасть чорні скриньки літака авіаліній МАУ, що розбився біля Тегерана, компанії-авіабудівнику Boeing
-
9 січня комісія, що вивчає обставини катастрофи Boing 737 авіакомпанії МАУ в Ірані, оприлюднила перші результати розслідування
-
Секретар РНБО Данилов назвав версії, що розслідуватиме Україна. Серед них - ураження зенітною ракетою російського ЗРК "Тор"
-
9 січня в інтернеті оприлюднили фото "чорних скриньок" з Boeing Міжнародних авіаліній України, що розбився під Тегераном
- Актуальне
- Важливе