live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Сліпі ліцензії", незадекларована техніка: в ДАБІ виявили чисельні порушення під час аудиту


фото: glavcom.ua
Державна архітектурно-будівельна інспекція тривалий період видавала "сліпі ліцензії", в яких абсолютно відсутні фактичні відомості щодо ліцензіатів

Про це стало відомо під час аудиту, який було проведено після призначення нового в.о. голови Державної архітектурно-будівельної інспекції Олени Костенко, повідомляє прес-служба ДАБІ.

За словами Костенко, під час аудиту з’ясувалося, що тривалий період в ДАБІ відбувалося декларативне ліцензування.

"Тепер ми не бачимо насправді фактичного стану справ за поданими документами. Будь-яка особа декларувала наявність в неї певного кадрового, технічного і матеріального ресурсу, але ніяким чином це не підтверджувала. Наприклад, зазначається, що є в компанії 15 виконробів, але їх особисті дані відсутні – стоїть пробіл. А натомість повинні бути вказані ПІБ працівника, підтвердження, що це його основна робота і головне підтвердження його кваліфікації", – зазначила керівник ДАБІ.

Керівниця ДАБІ зазначає, що під час декларування техніки були відсутні балансові довідки на машини, механізми та інше устаткування, відсутня інформація щодо підтвердження контролю якості і т.д.

За словами Олени Костенко таких документів видано тисячі за останній період.

"Починаючи з 2016 року в інспекції таємним чином діє сліпий порядок ліцензування. Це створювало корупційні ризики і головне ніяким чином не гарантувало безпеки під час виконання будівництва, тобто того, що повинно це ліцензуванням підтвердити. І це може призвести до тяжких наслідків – руйнування об’єктів, отримання тілесних ушкоджень і навіть до летальних випадків", - наголосила Костенко.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України 24 грудня призначив Олену Костенко першим заступником голови Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) України, а 27 грудня на Костенко було покладено виконання обов’язків голови ДАБІ.

новини партнерів

28 вересня, 2020 понеділок

27 вересня, 2020 неділя

28 вересня, 2020 понеділок

27 вересня, 2020 неділя

26 вересня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати