live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Сайдік про Росію і Україну: Велетень не має казати гному – ти для мене загроза

Експредставник чинного голови ОБСЄ в Україні та Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік порівняв Росію з велетнем і заявив, що вона хотіла брати участь в переговорах про асоціацію України і Євросоюзу

Про це він розповів в інтерв'ю Сайдіка російському "Комерсанту".

"Україна мала в якийсь момент зробити вибір. Я спілкувався з членами делегації ЄС, які вели переговори з Україною щодо Договору про асоціацію. Вони мені говорили: ми стільки разів запитували у росіян: що ви хочете, які у вас конкретні проблеми? І єдине, що чули у відповідь: ми хочемо брати участь в цих переговорах (ЄС і України, – ред). Але це не трикутник! Таких переговорів не могло бути", - наголосив Сайдік.

"Чому є такі дискурси? Чому розвивається протистояння? Велетень не повинен говорити гному: ти для мене загроза. А ось для гнома велетень – загроза. Велетень повинен вселити гному довіру і не вимагати від гнома, щоб той вселив довіру велетню. А що ви робите? В основному велетень кричить, шумить і говорить: якщо ти не зробиш те-то, я тобі відключу це", - додав він.

На питання, що Росія сприймає будь-який рух колишніх країн СРСР в сторону ЄС як процес, який може закінчитися членством в НАТО, Сайдік нагадав, що членство в ЄС не означає автоматичного членства в НАТО.

Він додав, що "Росія-велетень" нічого не зробила для того, щоб вселити довіру своїм сусідам, які всі менше, ніж вона, тому "ці країни-гноми починають боятися".

Сайдік також розповів, що за часів його роботи начальником департаменту європейської інтеграції в МЗС Австрії він відповідав і за відносини ЄС з Росією.

За його словами, в той час Росії робили багато пропозицій і просили самовизначитися, європейська вона країна чи азіатська, сказати де вона бачить своє місце – в Європі, в Азії, в світі, але РФ так і не визначилася.

новини партнерів

18 лютого, 2020 вівторок

18 лютого, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати