live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

ЄСПЛ визнав владу РФ винною у викраденні та ймовірній загибелі 20 росіян із кавказьких республік


фото: reuters
21 січня Європейський суд з прав людини визнав РФ відповідальною за викрадення і ймовірну загибель 20 жителів республік Північного Кавказу у 2000 - 2006 роках і за нерозслідування цих злочинів

Про це повідомляє видання "Крим.Реалії".

Рішення Європейського суду з прав людини було ухвалене одразу в кількох справах. Усі заявники стверджували, що їхні родичі та близькі - жителі Чечні, Інгушетії і Дагестану - були викрадені силовиками і зникли.

ЄСПЛ встановив, що у всіх випадках російська влада порушила статті 2 (право на життя) і 5 (право на свободу та особисту недоторканність) Конвенції про захист прав людини і основних свобод. Відносно деяких заявників Росія і її державні структури також порушили статті 3 (заборона тортур і жорстокого поводження) і 13 (право на ефективний засіб правового захисту) згаданої конвенції.

Всім заявникам присуджена сукупна компенсація моральної шкоди загалом на 1 мільйон 600 тисяч євро (по 80 тисяч євро за одну зниклу людину). Деяким заявникам також присуджена компенсація матеріальної шкоди та судових витрат.

  • Нагадаємо, Міжнародний суд ООН в Гаазі дав Росії час до 8 грудня 2020 року, аби вона підготувала відповідь на позов України щодо фінансування РФ тероризму на території нашої держави.

новини партнерів

25 листопада, 2020 середа

25 листопада, 2020 середа

24 листопада, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати