live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

За колишньої комсомолки Меркель німці почали вважати ворогом Америку, а не Росію, - Райтшустер


фото: huffpost.com
Окрім посилення економічної співпраці ФРН з РФ період правління федерального канцлера Ангели Меркель також вирізняється цілеспрямованою роботою зі створення позитивного іміджу Росії, тоді як Сполучені Штати дедалі більша кількість німців починають сприймати як "ворога"

Про це відомий німецький журналіст-розслідувач та публіцист, автор книг про Володимира Путіна та вибудувану ним систему влади Борис Райтшустер розповів в ефірі програми "Студія Захід" з Антоном Борковським, яка 25 січня 2020 року вийшла в ефірі Еспресо.TV.

При цьому, наголосив Райтшустер, не враховується те, що саме США і блок НАТО у випадку зовнішньої агресії захищатимуть Німеччину, адже самотужки захистити саму себе вона буде не здатна.

Також німцям нав'язується думка, що якщо виникне загроза існуванню інших членів Північноатлантичного Альянсу, то німцям за них не слід воювати.

Райтшустер вважає, що йдеться про цілеспрямовану інформаційну політику з проросійським ухилом. Зокрема, Меркель, як він наголошує, дуже сильно впливає на ЗМІ.

"Візьміть мене. Я - один із найгостріших критиків Путіна в Німеччині. Мене взагалі вже ніде не показують. Навіть в Польщі, в Україні, навіть в Росії показують, а в Німеччині - на телебаченні і всюди - ця дорога вже закрита, тому що це чути не хочуть", - зазначив журналіст.

Перед ефіром на ТБ редактори уточнюють у нього, що саме він збирається казати про Росію, і пояснюють, що з цього можна озвучувати, а що - ні.

"Ви можете сказати, що Путін не демократ, що там (в Росії, - ред.) проблеми з правами людини, але як тільки Ви скажете, що війна, що він напав на Україну, що це мафія, що це кримінальний режим, це не треба", - описав ситуацію Райтшустер.

На думку Райтшустера, подібне може пояснити залежністю Меркель як політика від Володимира Путіна і від Кремля.

"Обидва цих лідера (Меркель і Путін, - ред.), вони з комуністичних кадрових структур. Вони там працювали в молодості. Меркель була комсомольським секретарем. Це була Меркель, яка перешкодила вступу України до НАТО. Це була Меркель, яка перешкодила допомозі Україні з озброєнням, коли Росія напала. Це Меркель зараз пробиває "Північний потік". І не дивлячись на те, що вона в публічності видає себе за захисника України, якщо дивитися, що вона робить, то це дуже сильно відрізняється від того, що вона говорить. І мені це теж нагадує комсомольську школу. Ми просто на Заході від цього відвикли", - поянисв експерт.

"Як у тому старому анекдоті: "Там нібито швейні машини, а на виході виходять кулемети". Тут теж на словах все за Україну, а на виході так не виходить. Мене це дуже сильно насторожує", - наголосив Райтшустер.

Зокрема, дуже велике занепокоєння, продовжив він, викликають постійні особисті контакти Меркель з Путіним, у т.ч. без перекладачів і консультантів.

Як наслідок, з подачі уряду Німеччини всередині країни і взагалі на Заході зараз панує нехтування інтересами "маленьких країн", тоді як Росія подається "сусідом". Україну та Білорусь, відповідно, "дуже багато хто всерйоз не сприймає", а війна Росії з Україною подається як їхній "внутрішній конфлікт", до якого німцям та усім європейцям не має бути жодного діла.

"Я цю ситуацію завжди порівнюю з тим, що ввечері перед будинком чоловік ґвалтує жінку, а сусідка, наприклад, Меркель, каже: "Ні, вони східні європейці. Вони там бавляться. Це така пристрасть". А інші кажуть: "Ні, він же її по голові - палицею! Там же явне насильство. У нього ж ніж ще в руках". "Так, він такий бурхливий. Це він перебільшує. Треба йому сказати, щоб м'якше, але краще не втручатися. Вони самі. Це їхній внутрішній політичний конфлікт", - підсумував Райтшустер.

новини партнерів

26 лютого, 2020 середа

25 лютого, 2020 вівторок

25 лютого, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати