live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У РФ суддя назвав СРСР незаконно створеною державою, а сучасну Росію - непричетною до тоталітарних злочинів


фото: obzor-gazet.ru
Свою думку суддя Конституційного суду Росії Костянтин Арановський висловив при розгляді справи щодо відшкодування житла, віднятого в ході радянських репресій

Про це повідомляє "Настоящее время"

У грудні КС задовольнив скаргу дітей репресованих і зажадав забезпечити їх житлом, яке конфіскували у їх батьків в роки Великого терору. 

КС заявив, що московське житлове законодавство порушує права жертв політичних репресій і не відповідає нормам Конституції Росії. Також суд вказав на те, що необхідно внести зміни до федерального, регіонального і московське законодавство, які враховували б права репресованих.

Арановський заявив, що згоден з цим рішенням, але додатково висловився з питання правової відповідальності Росії за злочини, вчинені радянською владою.

"Російська Федерація не продовжує собою в праві, а замінює на своїй території державу, незаконно одного разу створену, що і зобов'язує її рахуватися з наслідками її діяльності, включаючи політичні репресії", - заявив він.

Суддя підкреслив, що сучасна російська держава була створено не як наступник Радянського Союзу, а "замість" і "проти" нього. При цьому суддя впевнений, що Росія має відшкодовувати шкоду, заподіяну СРСР, - але не як спадкоємець держави-винуватця, а "з вірою в правду, з позитивної відповідальності і з милосердя".

"Навіть в умовному юридичному сенсі Росії нема чого накликати на свою державну особистість провину в радянських репресіях і заміщати собою державу переможного і полеглого потім соціалізму. Це неможливо вже тому, що його вина у репресіях та інших великих злодіяннях, починаючи з повалення законної влади Установчих зборів, безмірна і в буквальному сенсі нестерпна", - зазначив він.

Суддя називає радянську владу "незаконними партійно-державними владоутвореннями", які не можна вважати "правопопередниками конституційної державної влади".

На його думку, Російська Федерація має володіти конституційним статусом держави, "непричетної до тоталітарних злочинів ані "особисто", ані в правонаступництві".

"Ідеалізувати російську державність не обов'язково, але і в'язати її правонаступництвом з тоталітарним режимом немає підстав" - підсумовує він.

 

новини партнерів

1 квітня, 2020 середа

1 квітня, 2020 середа

31 березня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати