live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Збільшення штрафів у 1000 разів, прирівняння до теракту: створено петицію до президента про посилення відповідальності за підпали трави


фото: dsns.gov.ua
6 квітня створили петицію, якою пропонується прирівняти підпали трави в заповідниках, нацпарках та Зоні відчудження до теракту

Відповідна петиція знаходиться на сайті президента України, передає Еспресо.TV.

У тексті петиції йдеться про те, що в результаті систематичних (особливо весною 2020 року) підпалів сухої трави, дерев та інших біологічних залишків на території всієї України природному середовищу, життю та здоров'ю людей та екосистемам України завдається значна шкода. Зокрема, знищуються червонокнижні тварини та рослини, громадяни терплять майнові збитки, тощо.

Автор петиції зазначає, що в результаті підпалу сухої трави в Зоні відчуження Чорнобильської АЕС і розповсюдження радіоактивних решток по навколишнім населеним пунктам, зокрема столиці, громадяни України наражаються на небезпеку.

Читайте також: Кількість пожеж цьогоріч зросла на 25%, майже всі спричинили люди, - ДСНС

Підписанти вимагають від президента виступити із законодавчо ініціативою та сприяти прийняттю законів, які будуть гарантувати наступне:

1. Збільшення штрафу за підпал сухої трави у 1000 разів у порівнянні зі встановленим ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та введення альтернативного виду відповідальності у вигляді громадських робіт (прибирання парків, вулиць, туалетів загального користування та ін..). строком від 6 місяців, якщо майновий стан порушника не дозволяє сплатити суму штрафу.

2. Доповнення частини 1 статті 258 «Терористичний акт» Кримінального кодексу України діянням по підпалу сухої трави, дерев та інших біологічних залишків у заповідних зонах, національних парках, територіях, які охороняються, та Зоні відчудження Чорнобильської АЕС .

3. Направленя надходжень від сплати порушниками штрафів на фінансування роботи відповідних контролюючих органів.

4. Виплату винагороди у розмірі 10% від сплаченої порушником суми штрафу викривачам осіб, які зкоїли підпал.

5. Чітке визначення органів державної влади, які будуть здійснювати контроль та притягнення порушників до відповідальності. Забезпечення цих органів необхідними засобами для реалізації покладених на них обов’язків.

Петиція знаходиться за посиланням.

  • Нагадаємо, пожежа, яка 4 квітня спалахнула у Зоні відчуження, загалом охопила 100 га, над ліквідацією працює авіація.

новини партнерів

1 червня, 2020 понеділок

1 червня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати