live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Німеччині археологи знайшли зброю льодовикового періоду, що використовувалася 300 000 років тому


фото: Alexander Janas
У Німеччині група дослідників з Тюбінгенського університету та Центру Сенкенберга (Нижня Саксонія) виявила серед колекції артефактів, знайдених в озерних осадах на північному заході Німеччини, метальну палицю, орієнтовний вік якої - 300 000 років

Про це повідомляє видання Arceology з посиланням на сайт університету.

Дослідження показало, що вже 300 000 років тому гейдельбергзька людина використовувала комбінацію метальних палиць, а також звичайних і метальних списів.

Досліджуваний артефакт - дерев'яна паличка - вирізана з ялини, має довжину 64,5 см, діаметр 2,9 см і вагу 264 грами. Вчені з'ясували, що під час польоту такі метальні палиці, також звані "кролячі палиці" і "палиці для вбивства", обертаються навколо центра ваги і не повертаються до власника, як у випадку з бумерангами.

Замість цього обертання допомагає підтримувати пряму, точну траєкторію, збільшуючи ймовірність удару по здобичі.

Дослідник Хорді Серанджелі зазначив: "Вони (метальні палички) є ефективною зброєю на різних відстанях і можуть використовуватися для вбивства і поранення птахів або кроликів, або для ведення полювання на більшу здобич, наприклад, на коней, які були вбиті в великій кількості на березі озера Шенінг". Останки лебедів і качок також зафіксовані серед археологічних знахідок.

Експерименти показали, що швидкість кинутої палиці може досягати 30 метрів в секунду. "Етнографічні дослідження в Північній Америці, Африці та Австралії показують, що дальність дії такої зброї варіюється від 5 до понад 100 метрів", - додала науковець Герлінда Бігга.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

28 вересня, 2020 понеділок

28 вересня, 2020 понеділок

27 вересня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати