live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

На Львівщині громада села збудувала каплицю на території історичної пам'ятки VIIІ-X cт. - столиці білих хорватів. ФОТОФАКТ


фото: Володимир Беньо
У селі Дуброва впритул до Стільського Городища майже 2 тижні ведуть будівельні роботи – проводять масштабні насипи ґрунту та встановлюють фігуру Матері Божої

Про це повідомила спільнота "Львівське Опілля" у Facebook.

"У селі Дуброва впритул до Стільського Городища майже 2 тижні ведуть будівельні роботи – проводять масштабні насипи грунту та встановлюють фігуру Матінки Божої. Роботи не є санціонованими ані місцевою ОТГ, ані відповідальними за збереження історичної спадщини органами обласної влади. При цьому, жодної реакції з боку обласної влади досі немає", - відзначили в спільноті.

Там додали, що такі роботи спотворюють унікальний вигляд середньовічного городища VIII-X століття. Городище – історико-культурний заповідник, пам’ятка археології національного значення.

"Ми здивовані, що органи, які повинні контролювати збереження пам’яток – не втрутилися протягом двох тижнів та не реагують зараз. І вимагаємо розслідування, реакції та збереження унікального вигляду пам’ятки. Ми не проти нових сакральних об’єктів, проте такі об’єкти не повинні знищувати історичну спадщину України", - наголосили активісти.

Довідка:
Стільське Городище – столиця середньовічної Білої Хорватії. Біла Хорватія (прадавня батьківщина сучасної Хорватії) – це колись велика країна на території Прикарпаття. І саме це село було її столицею. Тут вирувало життя у VIII-X столітті.
Збереглися чимало пам’яток історії: скелі, печера, підземні лабіринти.
Її археологи досліджують понад 30 років, відкрив городище археолог Орест Корчинський.
Площа міста, за даними досліджень, становила 250 гектарів, що свідчить про значний культурний розвиток слов’янського населення. "Стільке Городище" - пам'ятка археології національного значення. У 2015 році Стільське Городище стало історико-культурним заповідником.

 

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

4 червня, 2020 четвер

4 червня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати