В українських СІЗО з’явилися платні камери з кращими умовами: Мін’юст оприлюднив прайс

У слідчих ізоляторах України запрацювали платні камери із поліпшеними умовами.Зокрема, такі з'явилися у київському СІЗО

Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська.

Так, за його словами, у київському СІЗО запрацювали 4 платні камери: одна - двомісна, одна - тримісна та дві - чотиримісна. Інші українські СІЗО “підтягнуться трохи згодом”, написав міністр.

Вартість розміщення у такій камері в Києві залежить від терміну, за який платять: за добу буде 2 000 грн, за тиждень - 8 000 грн, за місяць - 12 000 грн.

За допомогою платних камер у міністерстві розраховують прибрати корупцію, коли за кращу камеру платили неофіційно, відтепер гроші будуть офіційно направлятись до бюджетного спецфонду.

За словами Малюськи, наступного тижня з'явиться можливість оплатити за камеру в СІЗО онлайн на сайті “Онлайн будинок юстиції”. Отримані кошти обіцяють використати для підтримання належних умов утримання у безкоштовних камерах та на покриття собівартості утримання камер з поліпшеними умовами

У платній камері більша площа, а також є холодильник, телевізор і столове приладдя.

“Ну і ремонт не сторічної давнини, як це часто трапляється у наших слідчих ізоляторах. Наявність платних камер не порушує прав людини. Як і раніше, ми забезпечуємо функціонування безкоштовних камер і їх стан не тільки не погіршиться, а навпаки буде поліпшений коштом доходів, які генеруватимуть платні камери”, - пояснив Малюська.

Він додав, що люди в СІЗО вважають невинуватими, допоки суд не доведе вину, тому в людини має бути можливість оплатити кращі умови проживання. Водночас для людей, який суд уже засудив, не будуть створювати поліпшені умови за гроші.

“У тюрмах усі будуть у рівних умовах і будуть відбувати встановлене судом покарання за вчинений злочин”, - зазначив міністр.

null

null

null

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

 

новини партнерів

24 січня, 2021 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати